Jak pěstovat Solanum jasminoides



host - 67.130 (?)
5.7.2012 19:10

Ahoj, měla jsem solanum před rokem a taky mi moc nešlo. Lístky byly černé a opadaly... v srpnu jsem kytičky vyhodila :( Známá měla také solanum, krásně narostlé. opravovali jí balkon a kytky mi dala na hlídání :) Takže jsem nakonec měla krásný balkon. Letos se lilkům u mš dobře daří, koupila jsem už rostliky narostlé okolo 40cm (o týden později v tom zahradnictvý měli snad 70cm dlouhé) hnojím jednou týdně a zalévám 1-2x. 

jasmín 2.6.12
jasmín 2.6.12
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 96.34 (?), 25.6.2009 10:06

Mám jasmínovec několik roků. Letos se mu nevede. Listy má tmavě fialové až černé.  Můžete mi poradit. Letos jsem ho nepřesadila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jurča - (5) - 194.186 (?), 4.8.2009 15:48

Posílám fotky mých lilků asi před měsícem a nyní.Jsou věčně žíznivé a neustále se rozvětvují.Sice nejsou až tak moc obsypány květy, ale jsou odolné vůči větru, dešti a chorobám.Jen se mi nedaří je namnožit.Zkoušela jsem žízek do vody nebo přímo do země pod sáček a vždycky hned zavadnul.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.147 (?), 11.8.2009 21:08

Jasmínky mám už třetí rok, jsou úžasně odolné, dlouho vydrží, ale nepřezimují, když jsem to zkoušela na jaře mi to sežraly mšice. Vždycky si kupuji nové od Lebišů, je fakt že je denně hnojím, le-li horko dávám vodu 2x denně. Mám je v závěsných knotových truhlíkách na jižní straně, říkáme jim Adély. Hnojivo mám též od lébišů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.22 (?), 11.8.2009 21:24

Tak teda nevím, co dělám špatně. Snažím se zalévat taky dost, hnojím obden, ale výsledek tak jak je na fotografiích rozhodně nemám. Nemám ho vůbec tak hustý, ani listy nejsou tak tmavě zelené a mají tendenci žlutnout a opadávat. Mám ho na jižní straně. Tak poraďte, jestli nevíte, kde dělám chybu, ať ji příště napravím. Jinak hnojím krystalonem v zálivce. Děkuji Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.110 (?), 21.8.2009 21:10

Jestli nebyla chyba už v sazenici.Já kupovala lilky hodně košaté a takové vytáhlé.O několik dní později jsem viděla v jednom velkém zahradnictví také sazenice lilku, nemohu říci, že by byly špatné, ale byly takové malé, sice také rozvětvené, ale prostě jiné, než ty moje.(předchozí fotky lilků na oranžovém baráku.A to teď jsou ještě mnohem mnohem větší a nakvetlejší).Až bude čas, nafotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 21.8.2009 21:14

Ahoj!

Přišla jsem vám ukázat jak se mi rozrostl jasmín. Už je mu malý květináč, je dost žíznivý, zalévám i 2x denně. Mám ho na jihozápadní straně pod korunou stromu, takže na něj sluníčko až tak nepere. Hnojím 1x týdně hnojivem na surfinie.

Solanum jasminoides
Solanum jasminoides
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.162 (?), 1.11.2009 18:54

Ahoj,

tak jsem konečně díky vám zjistila, co mám na zahrádce (dárek od známé k novému baráčku), také se mi od července úžasně rozrostl, mám jej v závěsném květníku, šlahouny dliuhé cca 1,5 metru, květy nádherné, tak doufám, že přezimuje.zalévala jsem ho také i dvakrát denně, hnojila obden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.130 (?), 5.7.2012 19:10

Ahoj, měla jsem solanum před rokem a taky mi moc nešlo. Lístky byly černé a opadaly... v srpnu jsem kytičky vyhodila :( Známá měla také solanum, krásně narostlé. opravovali jí balkon a kytky mi dala na hlídání :) Takže jsem nakonec měla krásný balkon. Letos se lilkům u mš dobře daří, koupila jsem už rostliky narostlé okolo 40cm (o týden později v tom zahradnictvý měli snad 70cm dlouhé) hnojím jednou týdně a zalévám 1-2x. 

jasmín 2.6.12
jasmín 2.6.12
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.130 (?), 5.7.2012 19:14

popletla jsem fotky laugh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.130 (?), 5.7.2012 19:29

To jsem ještě já wink  dnešní foto...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika