Dřevitá pivoňka



host - 220.30 (?) 
22.4.2014 8:51, zobrazeno: 3769x

Máme doma tuto pivoňu už přes dvacet let. Slyšela jsem, že množit se dá jen roubováním na obyčejnou pivoňku. Ještě jsem to nezkoušela. Máme někdo s tím zkušenost? Podaří se to a v kteerém období se to provádí a na jaký výhon se to roubuje?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 79.25 (?), 24.4.2014 12:46

Množit s dá i jinak. Pokud potřebujete jednu rostlinku pro souseda tak doporučuji hřížení,... je to snadné a spolehlivé. Množit lze i generativně, tedy ze semene. Ta vaše ale asi semena mít nebude (plnokvětá zpravidla nedělá) a i kdyby tak není vůbec jisté co vyroste. Navíc je to práce na roky. Roubování se používá v zahradní praxi tedy téměř výhradně ale je to pracné a poměr pracnosti a ceny produktu je poměrně špatný. Také proto je u nás skoro celý sortiment z dovozu,... ze zemí kde mají levnější pracovní sílu a nebo to dělají opravdu ve velkém. Roubuje se zpravidla na kořen pivoňky čínsky ale jde to i na jiné. Dělá se to na přelomu srpna a září. Pro úplnost uvedu že jde také dělit trsy a řízkovat. Ani jedno bych moc nedoporučoval, rozdělit dřevitou pivoňku není totéž jako bylinnou a s těmi řízky se mi to povedlo jen jednou a to si myslím že stejně byla dost náhoda. Rozhodně je to problém, prostě to není muškát.  JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika