Příspěvky uživatele - 79.25

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dřevitá pivoňka, 24.4.2014
Množit s dá i jinak. Pokud potřebujete jednu rostlinku pro souseda tak doporučuji hřížení,... je to snadné a spolehlivé. Množit lze i generativně, tedy ze semene. Ta vaše ale asi semena mít nebude (plnokvětá zpravidla nedělá) a i kdyby tak není vůbec... celý příspěvek >
Čím osadit J svah, 26.2.2014
 Dovolím si s Vámi hrubě nesouhlasit. Skalka kterou postupně již 10 let buduji má v současnosti zhruba 100 m2. Jsou tam sice ještě i nějaké hříchy mládí které postupně předělávám ale to co považuji za definitivní je prakticky... celý příspěvek >
Čím osadit J svah, 25.2.2014
Možností je mnoho, můj první nápad je skalka. To je ale docela, ve fázi budování, dřina (potom jen pohoda a radost při správném založení) Neznajíc podmínky, ostatně na to upozorňuje již správně pan Josef, netroufám si moc jít do konkrétních rad.... celý příspěvek >
Nakup trvaliek cez internet, 30.1.2014 Obsahuje fotku
Problematika má dvě roviny. Jednou z nich je solidnost internetových obchodníků a druhou naše drahá Česká pošta. Obchodníci se zlepšují, pokud trochu pročtete reference tak bych se jich až tak paušálně nebál, je to jejich chleba a zpravidla se... celý příspěvek >
Založení trvalkového záhonu, 26.1.2014 Obsahuje fotku
S přání milosrdné zimy a brzkého jara si také dovolím přispět do diskuse. Jarda má dobrý vkus, co rod to krásné kytky, snad jen s tou hostou bych zvážil kolik toho sluníčka tam opravdu je, moc si na něj nepotrpí. Pokud ale podmínky budou... celý příspěvek >
Co hovorite na taketo pocasie na konci roka, 30.12.2013
Milý P.Z., Počasí jistě nic moc, také si dovedu představit přátelštější ale dovolte abych Vám připoměl nádhernou knihu K.Čapka Zahradníkův rok a najít si tam co říká o počasí. Je to krásný jazyk, je tam fůra mouder a to co píše je stále... celý příspěvek >
Prodat či neprodat, 30.12.2013
Tak jsem si přečetl celou debatu. No radit tedy nebudu jen Vám napíši své myšlenkové pochody. Jsem stárnoucí zahrádkář, sil se nedostává,  nestíhám nic, zahrada má milion nedostatků. celý den se lopotím, přijdu domu a usnu u TV, prostě děs.... celý příspěvek >
Hosta odolná slimákům?, 30.12.2013
Obávám se že pokud Vám vůbec někdo odpoví, budou to odpovědi stejně bezcenné jako ta moje. Slimáci sežerou snad i násadu od rýče a potom i rýč samotný když nebude něco jiného. Jedinou možnost vidím v zahradě bez slimáků. To není snadné ale je to... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 29.12.2013 Obsahuje fotku
Vezmu to od konce. P. japonica je pro mne rostlina dosud nepoznaná, nevím zda jí v ČR vůbec někdo pěstuje. S tímto označením jsem se setkal, ale bohužel jsem vždy dostal jen P.lactifloru s tzv."japonskou" formou květu, tedy v tom lepším... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 27.12.2013 Obsahuje fotku
S prvním květem počítejte tak někde mezi 4 až 10 let, tolik úvodem..... Nic o Vás nevím, nemohu Vám slíbit, že se toho dožijete ani kdyby to bylo zítra ale i tak,... člověk musí žít dokud žije, věřit, doufat a snažit se. Tedy říkám, nehleďte na... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 24.12.2013 Obsahuje fotku
Největší problém je ale s determinací poslední fotky. Rozhodně, jak správně píšete, je to ze skupiny Delavayanae. Tato skupina prodělala ale několik revizí a tak si můžete vybrat. Podle Prof. Honga z akademie věd v Pekingu jsou v této skupině poze... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 24.12.2013 Obsahuje fotku
fotoč.4
Pivoňky - zmlazení?, 24.12.2013 Obsahuje fotku
Druhá rostlina je nějaký kříženec, pravděpodobně "říznutý" P. peregrina.   P x smouthii (foto č.3) je zahradní hybrid mezi P.tenufolia a P. lactiflora. Rostliny jsou vícekvěté, to je docela dobrý rozlišovací znak, jinak je podobná P.anomala... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 24.12.2013 Obsahuje fotku
č.2
Pivoňky - zmlazení?, 24.12.2013 Obsahuje fotku
  S celou botanikou je to na draka. Páni botanici, snad z nudy, snad ze strachu aby je někdo neposlal do zahrady nebo do přírody, neustále něco předělávají, přejmenovávají a přeskupují. Nesejdou se na jednotném názvu rostliny ani v rámci ČR (viz... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika