Dendrobium nobile



host - 163.74 (?)
22.2.2009 15:23

Dejte taky pozor na to, abyste ji neprelevala kdyz bude pres leto venku a v noci teplota klesne pod 1O stupnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
skacka - (12) - 64.125 (?), 11.2.2009 14:27, zobrazeno: 35781x

Dobry den, mohol by mi niekto poradit, ako mam pestovat orchideu Dendrobium nobile? Dostala som ju nadherne rozkvitnutu a nerada by som urobila nejaku pestovatelsku chybu. Ake znasa teploty, zalievku, pestovat ju vonku, alebo vnutri? Dakujem za odpoved.Katarína

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.98 (?), 11.2.2009 15:22

Já mám doma čisté D. nobile a je to fakt nezmar. Mám jej namontované na kusu kůry s rašeliníkem, už asi 4 roky nepřesazené, každý rok kvete ale chce chladné zimování, a přísušek... Ze skleníku jej vynáším až když hrozí zmrznutí. V tuto dobu je seschlé, pahlízy zcvrklé, ale bude zase OK, jako každý rok, snad...

Pro pěstování bych volil po zmrzlých skleník, ale venku taky poroste. bacha na kombinaci vlhko... chladno(při přezimování). Už jsem o jednu rostlinu takto přišel.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skacka - (12) - 64.125 (?), 17.2.2009 8:28

Velmi pekne dakujem. Zatial sa neodvazujem pestovat orchidei na kmienku stromov. Som len zaciatocnicka. Chcem sa opytat, ako mam tu orchideu zalievat v zime, ked kvitne a je v miestnosti, kde sa pohybuje teplota vzduchu okolo 12-16 C. Mam ju rosit, alebo len mierne zalievat, alebo sa uplne vzdat polievania?

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 17.2.2009 12:27

Omlouvám se, ale nechci zakládat další téma a tak se s dovolením přidám. Dostala jsem dendrobium Berry oda (krásně voní), jakou péči potřebuje?A ještě dotaz na faleňáčka Calimero.Mám jej už od 14.2 doma na okně, ale je zasazen v asi mechu a byl šíleně přemokřen a dodnes nevyschnul.Jak na něj?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
janula.s - (2) - 23.79 (?), 22.2.2009 0:07

K tomu miniphaleňáčku: úplně ten stejný jsem dostala od dcery loni v září k narozeninám, byl taktéž v mechu a přemokřený. Dvěma mým kolegyním v práci nepřežil, takže jsem neváhala a hned jsem ho přesadila (květ jsem ustříhla do vázy), no a už mi zase takhle hezky kvete. (Mezitím rostlinka vytvořila dost nových kořenů a asi dva listy).

miniphal
miniphal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 22.2.2009 12:49

Ahojky Janulo, moc děkuji za reakci.Podařilo se mi prcka jednoho vysušit a zatím ho nechám v klidu odvést a pak s ním něco provedu.Lehce jsem odstranila trochu toho mechu a pak po vysušení dala opatrně zpět.Kořeny vypadají dobře, tak snad bude OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 163.74 (?), 22.2.2009 15:22

Je dulezite vedet, jakou mate, zda teplo, ci chladnomilnou.Venku ji pres leto muzete mit, v polostinu, lepe pak kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.74 (?), 22.2.2009 15:23

Dejte taky pozor na to, abyste ji neprelevala kdyz bude pres leto venku a v noci teplota klesne pod 1O stupnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.74 (?), 22.2.2009 15:24

To ji pak pri tak nizke teplote dejta radeji do bytu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 22.2.2009 18:21

Děkuji za rady, ale ven je dávat nebudu.Mám obavy z mšic molic a z ostatních breberek.Některé pokojovky letním, sice je kontroluji, ale každý rok se modlím, abych si domů něco nezatáhla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika