Staré plody třešní



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?)
14.6.2012 18:41

Mám dva stromy třešní. Plodů je na nich napřeskáčku. Z ranější jsem sklidil minulý týden horko těžko půl košíčku, dnes tam není třešnička. Všechny odrbali ptákouni. Pod stromem pusto. Na druhé, Kordii, jsem po krkolomném lezení předvčírem sklidil podtržených, ale již chutných, zase půl košíčku. Plody jsou tvrdé, snad jich tam ještě do úterka, až tam zase pojedu, trochu vydrží. Letošní neůrodu přisuzuji neexistenci včel v okolí. Předpokládám, že ptactvo sklidí i letošní úrodu vrtulí. Zahradu mám v Brandýse n/L. Minulý týden jsem se byl podívat v Toulcově ekodvoře v Praze Hostivaři. Je tam velká zahrada, mnoho stromů třešní, které jsou obaleny plody. V zahradě jsou několikery včelstva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 172.6 (?), 14.6.2012 12:03, zobrazeno: 10815x

Zajímalo by mně co se starymi (loňskými)plody třešní co zůstaly na stromě...  Bohužel je neměl loni kdo otrhat, zůstaly tam všechny. Má to vliv na na nové plody a nemoci? Je jich o poznání méně a velké kolonie mšic.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 14.6.2012 12:07

Nechají se tam. Přece není v lidských silách očasat dokonale celý starý strom třešně, který zrovna v tom roce a v řadě dalších let přeplozuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.6.2012 12:26

U nás všechny neotrhané třešně ze stromu zmiznou. Popadají a pod stromem je pouze nastláno suchými peckami. Možná víc drží plody napadené monilií. Slušelo by se je odstranit, ale kdo by to dělal, že...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 14.6.2012 12:47

Pokud je tam ptactvo, které je zužitkuje, je to v O.K.Samovolně opadané třešně zakládají jinak na zemi na příští rok další kolonie vrtule třešňové.Nedivme se tolik šíření mnohých chorob.Jsou z blahobytu a hlavně z nepořádku. Jedinec se stává pak bezmocný.     AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 14.6.2012 13:00

Zbytečně to dramatizujete. Co ty tisíce stromů třešní na okrajích lesů a v remízech, kdo ty otrhá? A ptáci to vše neseberou ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 14.6.2012 18:07

O tom právě mluvím.Měl by je někdo sklízet a ošetřovat, aby nebyly bezúčelným pásmem nikoho.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 14.6.2012 19:28

Měl by. Kdybismus je taky filosofie. Představuji si, že máte 3 hektary lesa a na okrajích 10 patnáctimetrových třešní. Už vidím barvitě, jak si v červnu objednáváte na tři týdny plošinu (pokud tam ovšem zajede) jinak horolezeckou soupravu, vezmete si u zaměstnavatele neplacené volno, zaplatíte si zdravotní a sociální pojištění a jdete na to. A než dojdete k té poslední, stejně z ní ty třešně opadají. Zkusil jste někdy uvážit co vlastně vyslovujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 14.6.2012 18:41

Mám dva stromy třešní. Plodů je na nich napřeskáčku. Z ranější jsem sklidil minulý týden horko těžko půl košíčku, dnes tam není třešnička. Všechny odrbali ptákouni. Pod stromem pusto. Na druhé, Kordii, jsem po krkolomném lezení předvčírem sklidil podtržených, ale již chutných, zase půl košíčku. Plody jsou tvrdé, snad jich tam ještě do úterka, až tam zase pojedu, trochu vydrží. Letošní neůrodu přisuzuji neexistenci včel v okolí. Předpokládám, že ptactvo sklidí i letošní úrodu vrtulí. Zahradu mám v Brandýse n/L. Minulý týden jsem se byl podívat v Toulcově ekodvoře v Praze Hostivaři. Je tam velká zahrada, mnoho stromů třešní, které jsou obaleny plody. V zahradě jsou několikery včelstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.6.2012 21:55

Ptáci projevují především zájem o rané třešně. Pozdní chrupky je zajímají mnohem méně, někdy vůbec. Staré vysokokmeny třešní, pokud zaplodí,  jsou kompletně prakticky neočesatelné. Dokonce ani těm, co je sklízejí na třešňovici, se to nepodaří.  Prostě to tak je.
   Staré stromy třešní   jsou krásné, nabízejí pochoutku majitelům, zvěři, ptactvu i kolemjdoucím. Jsem rád, že ještě existují místa, které jsou "bezúčelným pásmem nikoho".  Až bude všechno někoho,  se zákazem vstupu a za vysokými ploty, já budu smutný.
    Naštěstí nesklizené třešně se obvykle samy postarají o to, aby z meze či zahrady zmizely, ať již ze stromů či na zemi. Horší je to s jádrovým ovocem, které se samo neuklidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 15.6.2012 6:14

S jádrovým ovocem může být problém v zahradách a sadech. Ale ve volné přírodě jich asi moc není, osobné vím (věděl jsem) v okolí o jedné pláňce jabloně v mém mládí. A plody pod nimi stejně asi zlikviduje zvěř ještě před zimou. Souhlasím s Vaším odstavcem o bezúčelném pásmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika