Mšice na třešních



V__K - (36) - 191.35 (?)
22.5.2010 0:08

Co cože?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 191.35 (?), 4.5.2010 20:16

Včas postříkat Calypsem, má ochrannou lhůtu jen 14 dnů. Vajíčka lepovými pásy neovlivníte a létavky také ne.   VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 22.5.2010 0:06

Cože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
V__K - (36) - 191.35 (?), 22.5.2010 0:08

Co cože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.5.2010 0:30

No jaká vajíčka a létavky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.5.2010 8:41
To samozřejmě neovlivním ale od toho jsou berušky a jejich larvy! Konkrétně třešni mám chráněnu dvěma lepivými nátěry nad sebou a po mšicích ani památka, stejně tak jabloně, broskve, meruňky i hrušně. Kdo nevěří může se přijet podívat. Po zamezení přístupu mravenců jsou mšice likvidovány jejich nepřáteli. Mšice mám bohužel na malinách, rybízu a dokonce některých sazenicích révy!!! (což vidím poprvé v životě). Tady jsem provedl ošetření Pirimorem, bohužel noční déšť se vyřádil a 14 dnů nebylo možné postřik opakovat (když neprší tak fučí jak o dušu) stejně jako další potřebné ošetření stromů
Strom nechci aby byl velký. Je bez mšic ale taky, díky počasí, bez úrody
Strom nechci aby byl velký. Je bez mšic ale taky, díky počasí, bez úrody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.5.2010 19:30
Aktualní foto, Kordia je bez mšic.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.5.2010 0:32

Proč bez úrody?

A pokud chcete malý strom, měl jste na to myslet už při nákupu, řezem to neudržíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 23.5.2010 7:08
Nevím zda je to chladem a nebo neopylením, každopádně celá krásně kvetla ale zůstalo na ní tak deset třešní. Je to cizosprašná Kordia, což jsem zjistil z odstupem času (i když v okolí do 200 metrů třešně jsou). A co se týče velikosti stromu, jak jsem již psal na jiných vláknech, bohužel v době nákupu jsme se dívali na to jaké plody třešeň má a to že existují různé podnože (nejen u třešní) jem prostě nevěděl. Za poslední dva roky "už su chytřejší" (i díky radám zde na vláknech) a zajímám se při nákupech i o druh podnože. Již mám zhruba vybránu odrůdu třešně (která nahradí Maďarskou meruňku) i meruňky (ta nahradí Kordii) a bude to jednorázový řez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.180 (?), 28.5.2013 22:34

Prosím, neporadíte, co máme na třešni - je to vloni zasazená sloupová třešeň, na stoncích listů se objevili červené boule (vždy po dvou vedle sebe) a lezou po nich mravenci. Je možné, že by byly mšice uvnitř? JInak zatím nikde žádné nevidím, listy zkoucené nejsou... Co s tím?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.171 (?), 29.5.2013 5:49

Buďte v klidu. O žádné mšice ani jiného škůdce se nejedná. Jde o přirozenou věc - listové žlázky. Před nekolika dny zde padl podobný dotaz, zkuste vyhledat ve starších (nedávných) vláknech.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika