Zalévání stromků - jaro



Stránky: 1,  2   
host - 92.146 (?) 
11.4.2015 21:09, zobrazeno: 6627x

Dobrý večer,

chtěl bych Vás poprosit o názor a radu ohledně zalévání letos nově zasazených stromečků-jsem naprostý laik a začátečník :-) Mám zasazeno pár jablíček a slivoní a složení půdy je asi takovéto - 30cm ornice, 20cm žlutá jílovitá půda, od 55 dolů pokračuje šedý nepropustný jíl...

Jámy byly kopané cca 55cm hluboké - veškerá zemina šla pryč a byla nahrazena kompostem atd... řádně prolito a cca po 14dnech zalévám... už jsem slyšel, ale ze dvou stran, že v takové půdě zalévat vůbec nemám a že si stromeček vlhkost natáhne... težko říct... po 14 dnech když nezaprší tak asi těžko (podle mě...) a pokud zaprší jen tak lehce tak asi taky ne... toť můj názor... děkuju za Váš.

Vašek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.4.2015 21:30

30 cm ornice, to se máte. Těžko soudit jak je u vás vlhko. Určitě stromkům neublížíte, když je zalejete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.146 (?), 11.4.2015 21:45

Ale ornice taková, že je večně vlhká i po týdnu sluníčka... ale mám zahradu chvilku tak to nemám ještě vysledováno...

PS: právě, že mě už dva lidi straší, že zadusím kořeny tou vodou... uhnijou...atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.199 (?), 16.4.2015 6:25

Osobně si myslím, že zalévat pouze tehdy, když hlína vyschne.To poznáte tak, že jí trochu odhrábnete, abyste viděl, kolik vláhy je směrem ke kořínkům.Jinak jesmiley skutečně zahltíte a mohou uhnít. Všeho s mírou.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.4.2015 21:50

Kompost a hlavně rašelinové substráty se mají přidávat do původní zeminy maximálně do 25 %. Zemina v jámě musí komunikovat s okolní rostlou půdou právě tou původní zeminou. Zalévejte, aby v jámě byla zemina vlhká a přitom kyprá. A podle počasí zalévejte až do podzimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 11.4.2015 22:17

Vašku-veškerá zemina šla pryč a byla nahrazena kompostem ATD... znamená CO? Dno a boční stěny výsadbové jámy byly zkypřeny? Spodní voda se vyskytuje v jaké hloubce? Při sázení jste stromky přišlápli? Jak? Ze stran, celoplošně, třásli jste s nimi, či ne? Zalili jste při průběhu sázení, nebo i po něm-na povrch? Jaký je u Vás od té doby průběh počasí? V jaké kondici byly Vaše nové stromky-velikost koř. soustavy, korunka byla střihnutá? Jaké mají místní radilové pěstitelské výsledky... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 12.4.2015 7:22

A jakou ty otázky. resp odpovědi mají vliv (na funkci rostlináře)? I kdyby je tazatal zodpověděl, což nepředpokládám, stejně bude muset zalévat podle potřeby. Snad to nějak dokáže, ono zalít stromek zas není až taková věda.

Pokud zalévá za 14 dnů, i ve vlhké půdě se nic dramatického nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.234 (?), 12.4.2015 21:59

Díky - to jsem chtěl slyšet :)

Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 12.4.2015 8:06

Velké množství hrůbků krtků poskytuje kvalitní zásypovou zeminu při sázení.Drobtovitou strukturu stačí důkladně zalít bez přišlapování.Krtičince při kosení trávy nejsou žádným požitkem.Nesmí jich být příliš.A letos jich je!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 12.4.2015 9:11

Jak kde. Loni jsem měl z krtků pupínky, letos ani hromádka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika