Zalévání stromků - jaro



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?)
11.4.2015 21:50

Kompost a hlavně rašelinové substráty se mají přidávat do původní zeminy maximálně do 25 %. Zemina v jámě musí komunikovat s okolní rostlou půdou právě tou původní zeminou. Zalévejte, aby v jámě byla zemina vlhká a přitom kyprá. A podle počasí zalévejte až do podzimu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 92.146 (?), 11.4.2015 21:09, zobrazeno: 6628x

Dobrý večer,

chtěl bych Vás poprosit o názor a radu ohledně zalévání letos nově zasazených stromečků-jsem naprostý laik a začátečník :-) Mám zasazeno pár jablíček a slivoní a složení půdy je asi takovéto - 30cm ornice, 20cm žlutá jílovitá půda, od 55 dolů pokračuje šedý nepropustný jíl...

Jámy byly kopané cca 55cm hluboké - veškerá zemina šla pryč a byla nahrazena kompostem atd... řádně prolito a cca po 14dnech zalévám... už jsem slyšel, ale ze dvou stran, že v takové půdě zalévat vůbec nemám a že si stromeček vlhkost natáhne... težko říct... po 14 dnech když nezaprší tak asi těžko (podle mě...) a pokud zaprší jen tak lehce tak asi taky ne... toť můj názor... děkuju za Váš.

Vašek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.135 (?), 11.4.2015 21:30

30 cm ornice, to se máte. Těžko soudit jak je u vás vlhko. Určitě stromkům neublížíte, když je zalejete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.146 (?), 11.4.2015 21:45

Ale ornice taková, že je večně vlhká i po týdnu sluníčka... ale mám zahradu chvilku tak to nemám ještě vysledováno...

PS: právě, že mě už dva lidi straší, že zadusím kořeny tou vodou... uhnijou...atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.199 (?), 16.4.2015 6:25

Osobně si myslím, že zalévat pouze tehdy, když hlína vyschne.To poznáte tak, že jí trochu odhrábnete, abyste viděl, kolik vláhy je směrem ke kořínkům.Jinak jesmiley skutečně zahltíte a mohou uhnít. Všeho s mírou.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 11.4.2015 21:50

Kompost a hlavně rašelinové substráty se mají přidávat do původní zeminy maximálně do 25 %. Zemina v jámě musí komunikovat s okolní rostlou půdou právě tou původní zeminou. Zalévejte, aby v jámě byla zemina vlhká a přitom kyprá. A podle počasí zalévejte až do podzimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 11.4.2015 22:17

Vašku-veškerá zemina šla pryč a byla nahrazena kompostem ATD... znamená CO? Dno a boční stěny výsadbové jámy byly zkypřeny? Spodní voda se vyskytuje v jaké hloubce? Při sázení jste stromky přišlápli? Jak? Ze stran, celoplošně, třásli jste s nimi, či ne? Zalili jste při průběhu sázení, nebo i po něm-na povrch? Jaký je u Vás od té doby průběh počasí? V jaké kondici byly Vaše nové stromky-velikost koř. soustavy, korunka byla střihnutá? Jaké mají místní radilové pěstitelské výsledky... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.135 (?), 12.4.2015 7:22

A jakou ty otázky. resp odpovědi mají vliv (na funkci rostlináře)? I kdyby je tazatal zodpověděl, což nepředpokládám, stejně bude muset zalévat podle potřeby. Snad to nějak dokáže, ono zalít stromek zas není až taková věda.

Pokud zalévá za 14 dnů, i ve vlhké půdě se nic dramatického nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.234 (?), 12.4.2015 21:59

Díky - to jsem chtěl slyšet :)

Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 12.4.2015 8:06

Velké množství hrůbků krtků poskytuje kvalitní zásypovou zeminu při sázení.Drobtovitou strukturu stačí důkladně zalít bez přišlapování.Krtičince při kosení trávy nejsou žádným požitkem.Nesmí jich být příliš.A letos jich je!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.135 (?), 12.4.2015 9:11

Jak kde. Loni jsem měl z krtků pupínky, letos ani hromádka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika