Topend plus



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 170.210 (?) 
21.10.2013 21:53

Hoci bolo dnes u mna 22 stC a rajciny stale cerveneju vonku, po Topenede od konca septembra uz nie je ani tuk. Zvycajne zreje koncom IX, tento rok ale zmekol este skor a pred dosiahnutim optimalnej zltej farby a sladkej chuti, slivky zvodoveli a opadavali. Zrejeme studeny zaciatok leta ci sucho v lete mu uskodilo (hruska Concorde tiez upalom reagovala na extremne horucavy) a tak prvy krat chutovo sklamal. Snad to bude v buducej sezone s Topendom lepsie, a dufam, ze Presenta bude este neskorsia a lepsia a prinesie i nejaku urodu. Akosi mi slivky uz zacinaju chybat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.211 (?), 22.10.2013 21:14

Zdravím Libor! Tento ročník bol výkyvmi teplôt a nerovnomernosťou zrážok dosť výnimočný. Nemci sú bližšie k Atlantiku, preto majú ich "obršvestky" zrejme priaznivejšie podmienky. Verím tiež, že Topend aj Prezenta ešte nepovedali posledné slovo a na budúci rok nám všetkým kvalitou plodov "vytrú zrenice".laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.161 (?), 29.11.2012 12:21

Ještě se vracím k diskuzi o švestce Prezident.Mám asi 5-ti letý stromek.V loňském roce jsem byl s kvalitou plodů spokojen, ale letos mi hodně plodů ještě před dozráním hnilo na stromě.Ale jsme v 550 m.n.m. tak možná to bylo tím.Jak to bylo u vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 29.11.2012 19:51

Stříkat proti moniliové hnilobě. Mně se to velmi osvědčilo a shnilo asi jen 10% plodů, v minulosti to byla třetina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.102 (?), 2.12.2012 9:09
Krásné plody! Já mám z pozdních Elenu, která má někdy problémy s vyzráváním a Hagantu zatím nemůžu podle prvních malých úrod posoudit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.10 (?), 27.1.2023 17:09

Topend rastie slabo, nepotrebuje skoro žiadny rez, plody má velmi velké, strom sa dobre oberá. Je to dobrá odroda slivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.55 (?), 28.1.2023 17:29

řez nepotřebuje? u nás celkem přeplozuje, takže řez potřebuje jako sůl... ale souhlas, plody jsou velké, a nehnijí. sice trochu červiví, ale jinak jako poslední pološvestka v sezoně (25.9.-1.10.) ujde... ale jen do teplých oblastí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika