Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk



Krajinka - (8) - 161.181 (?)
8.2.2017 17:35

Sloupovitě rostoucí švestku, tento termín nedávno použil pan pěstitel z Holovous, možná je příhodnější slabě rostoucí..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 215.190 (?), 8.2.2017 14:55

Pokusím se také něčím přispět do diskuse. Především hlavně pánové, ne všichni pěstitelé, a zejména ženského pohlaví, hodnotí modré peckoviny podle cukernmatosti a jestli se to dá vypálit. U mne sice Jojo neobstojí, ale má velké, pěkné plody. Někdo to chce na koláč, na zavaření. Tam se dodá cukr. A velkou předností je, že se dá opravdu pěstovat v oblastech s virovou šarkou. To třeba i některé odrůdy, kde je deklarována tolerance k této chorobě / Katinka a Tegera při vyšším napadení / jsou nepěstovatelné. Rozhodně bych se neodvážil doporučovat ty nejnovější německé odrůdy jako Jofela, Joganta a další. Vždyť jak dlouho je pěstujete? Vždyť je nemůžete ještě posoudit, pokud je nemáte vysazeny aspoň 10 let. A jestli vycházíte z katalogu prodejců, tak opatrně. V německých katalozích je vše vychválené, a neodpovídá to často skutečnosti. Vnímavost plodu na šarku po pěti létech nikdo nemůže seriozně posoudit.

Mne spíše zaráží, že se jedná o tkzv. sloupcovitou švestku. A prosím, sloupcová nebo sloupcovitá. Vždy jde o klamání spotřebitele. Pokud je to na podnoži Krymsk 1 / VVA-1/, je to Jojo na slabě vzrůstné podnoži. Naroste to podstatně menší strom, ale sám od sebe neroste sloupcovitě ani sloupcově. A kolik spotřebitelů je schopno takový strom dlouhodobě pěstovat opravdu do sloupcovitého tvarů? Ale prodejce to prodá o 100,- Kč dráž.. To je to, co je pro mne rozhodující. ne zvolená odrůda.

Miroslav Přasličák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Krajinka - (8) - 161.181 (?), 8.2.2017 17:35

Sloupovitě rostoucí švestku, tento termín nedávno použil pan pěstitel z Holovous, možná je příhodnější slabě rostoucí..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.105 (?), 8.2.2017 22:14

Trošku svoji myšlenku musím opravdu dotáhnout. V tomto případě jsem toto myslel tak, že pokud tazatelka bude mít pouze jeden strom nestejně dozrávající odrůdy, potřebné množství švestek na slivovici není možné nasbírat. U odrůdy, která dozrává najednou v budoucnu tuto možnost míti bude.

Jiran69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Krajinka - (8) - 63.87 (?), 16.3.2017 9:00

Zdravím všechny, výše zmíněná švestka již dorazila, vypadá k světu. Na štítku je poznamenám předjarní řez o 1/3. Mám tedy výhony zkrátit i přesti, že má narašeno tolik pupenů? S pozdravem Hanka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 16.3.2017 12:19

Letos zasadit, pak bych stromek nyní neřezal, a udělal bych to podle situace další rok.Podle květních pupenů to vypadá, že letos plody ochutnáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 16.3.2017 12:33

To narašené jsou převážně květní pupeny. Pokud je tam necháte, stromek požene sílu do plodnosti a nezaložíte korunku. Já osobně bych dal přednost té korunce před ochtnávkou už letos - páč by to mohla být ochutnávka poslední.

Při velké netrpělivosti, nechte neostříhanou vykvést jen nejspodnější větévku.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Krajinka - (8) - 161.181 (?), 16.3.2017 19:38

Děkuji moc za rady. Tak ji ostříhám a spodní větvičku nechám, dobrý kompromis. :-)  Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika