Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.51 (?)
7.2.2017 9:26

Ovšem na pálení se opravdu nehodí právě díky nestejnému dozrávání plodů. Tak asi tak.

Nestejné dozrávání není žádnou velkou překážkou ve vhodnosti k pálení. Osobně sbírám švestky do sudu až když spadnou, odrůd je mnoho, dozrává každá jindy, mnohé postupně. Švestky se sbírají od července do října a do sudů se sezbírané plody postupně přisypávají.. Kvasu ani vypálené slivovici to nijak neubližuje.
   Určitě je k pálení lepší postupně rozrávající švestka sladká jako med než současně dozrálá bez cukru. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 161.181 (?), 4.2.2017 17:03

Děkuji, za tipy, na Katinku i Toptaste se podívám. O druhé zmíněné se teď hodně mluví. Jojo mi přijde v březnu v květináči, pak ji vysadím. Uvidím, jak se jí bude dařit. Podle toho, jak mi bude chutnat se zařídím, je tolik možností. Kompoty, povidla.. Vykopávat nebudu iani při malé úrodnosti. Nejsem vykopávací nátura.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 4.2.2017 20:33

Píšete, že už odrůdu máte koupenou, ale přijde Vám v březnu. Zkuste dotaz na prodejce, zda-li by ještě byla možná případná výměna za "vhodnější" odrůdu. Za zeptání nic nedáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.204 (?), 3.2.2017 12:29

Ja teda som z teplej lokality pri Trnave a Jojo ani tu nie je dost kvalitne - v porovnani s inym odrodami. Obaja susedia Jojo idu prestepit. A myslim, ze jej dali dost prilezitosti na ukazanie sa (5 ci 6 produkcnych sezon?). Jediny vyznam by snad tato odroda mohla mat len v oblatastiach velmi silne zamorenych sarkou, pripadne snad na testovanie pritomnosti sarky vo vrubloch - ak je vrubel infikovany, po navrublovani na Jojo odumrie v dosledku hypersenzitivnej reakcie (resp. sa nevytvori dlhodobe vodive spojenie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 3.2.2017 14:32

Když už chcete mermomocí něco z Joja, tak zkuste Jofelu, Jogantu, Jolinu. Typoval bych, že všechny budou lepší než ten "šunt" Jojo. Jofelu tady chválila "dvěstěčtyřicetosmička".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 3.2.2017 15:04

Jojo by som tiež nesadil mal som 2 stromky 10 rokov, vykopal som ich.Nikto to nechcel jesť, hlavne monilia treba sadiť odrody ktoré tu spomenul Peter, mne tento rok už zarodia dám info, keď dozrejú a ešte Harbella.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.20 (?), 4.2.2017 16:11

treba sadiť odrody ktoré tu spomenul Peter, mne tento rok už zarodia dám info, keď dozrejú a ešte Harbella.

Dávate rady ktoré odrody treba sadiť a ešte nemáte s nimi žiadne skúsenosti, musím sa zasmiať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 3.2.2017 21:34

Jojo nemám, ale co jsem vloni (nebo předloni) koupil pár plodů z nedalekých sadů, tak byly překvapivě poměrně chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.56 (?), 6.2.2017 19:52

Rád bych do této diskuze svým málem také přispěl. Pěstuji na Vysočině cca 20 odrůd, tak mohu srovnávat. Dle mého názoru je třeba rozlišit, k jakým účelům Krajinka odrůdu Jojo chce. Předpokládám, pokud se ptá na sloupovité Jojo na krymsku, tak ji chce hlavně ke konzumaci. A to ji můžu vřele doporučit. Každý den jsem totiž chodil a plody ošahával, zda již změkly. A tyto plody byly výborné a sladké jako med. Velice mě chutnaly i vzhledem k ostatním odrůdám. Ovšem na pálení se opravdu nehodí právě díky nestejnému dozrávání plodů. Tak asi tak.

Jiran69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Krajinka - (8) - 164.130 (?), 7.2.2017 8:37

Děkuji za váš příspěvek, já jsem ji pořídila hlavně na zobání, je mi jasné, že úroda nebude velká vzhledem k podnoži. Pálení určitě ne. smiley H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.51 (?), 7.2.2017 9:26

Ovšem na pálení se opravdu nehodí právě díky nestejnému dozrávání plodů. Tak asi tak.

Nestejné dozrávání není žádnou velkou překážkou ve vhodnosti k pálení. Osobně sbírám švestky do sudu až když spadnou, odrůd je mnoho, dozrává každá jindy, mnohé postupně. Švestky se sbírají od července do října a do sudů se sezbírané plody postupně přisypávají.. Kvasu ani vypálené slivovici to nijak neubližuje.
   Určitě je k pálení lepší postupně rozrávající švestka sladká jako med než současně dozrálá bez cukru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika