Slivoň Anna Späth



host - 227.52 (?)
11.11.2013 22:25

Ďakujem Vám pán Petr za odpoveď, išlo mi len o to či plody praskajú pri daždi, hmyz mi až tak nevadí ten nepoškodí všetky plody s určitými stratami rátam, ale daždivý september (září) može zničiť všetku úrodu tak ako to mávam pravidelne pri čerešni Napoleonova kde vďaka dažďu a následnému praskaniu plodov oberám úrodu raz za tri až štyri roky a nerád by som mal aj takú slivku. Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 227.43 (?), 4.11.2013 21:53

Ďakujem pán Vysloužil za Vašu skúsenosť k tejto odrode.Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 9.11.2013 21:16

Dobrý večer, chcel by som sa opýtať pánov ktorí pestujú túto odrodu či im v tohtoročnom daždivom září popraskali plody, alebo plody odolali praskaniu. Ďakujem Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.11.2013 17:09

Velmi rád bych Vám, pane Jano, poskytl informace, ale odrůda mně moc neplodí, takže těžko říct. Pokud plody poškodí třeba hmyz, tak se určitě kazit začnou. V příštím roce to vyzkoumám u velkopěstitele, který mi daroval rouby. Pokud jde o praskání při dešti, tak to v letošním roce nebylo nikde moc patrné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.52 (?), 11.11.2013 22:25

Ďakujem Vám pán Petr za odpoveď, išlo mi len o to či plody praskajú pri daždi, hmyz mi až tak nevadí ten nepoškodí všetky plody s určitými stratami rátam, ale daždivý september (září) može zničiť všetku úrodu tak ako to mávam pravidelne pri čerešni Napoleonova kde vďaka dažďu a následnému praskaniu plodov oberám úrodu raz za tri až štyri roky a nerád by som mal aj takú slivku. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.11.2013 10:58

Dobře odolná proti praskání je Kordia, ale zase je citlivá na jarní mrazíky a někomu se ne zcela dobře opyluje. Její chuť je špičková. U švestek mě tolik nezaujalo praskání, jako spíše schopnost při přezrání zvýšit cukernatost a koncentrovanost chuti. Zjistil jsem, že toho není schopný Tophit. Cukernatost byla v průběhu zrání dobrá, lepší než v minulých letech, ale už se nezvyšovala. Bylo to spíš jen na hraně přijatelnosti. V tomto ohledu nejvíce překvapil Valor. Nakonec zesládla do příjemných parametrů i Těchobuzická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.37 (?), 13.11.2013 21:43

Ja som chcel tento rok kúpiť polochrupku Merchant ale bola vypredaná, Kordia je dobrá odroda ale je citlivá na jarné mrazy, myslím že dobrá voľba by bola aj neskorá Regina. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 4.11.2013 21:43

Pán Petr nemám až tak zlú polohu je to stredná poloha, 300 m.n.m.  myslím že sa dozretia nemusím báť, bál by som sa akurát Presenty a Topendu, to sú odrody vyslovene len do teplých oblastí. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.10.2014 21:32

V minulosti nabízela stromek o.š. Strážnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.10.2014 15:42

Opět se zeptám pana Vysloužila, jež je místním největším sběratelem slivoňových odrůd, jak dopadla v letošním roce odrůda Veeblue, která má podle něj podobnou chuť jako Anna Späth, ale liší se vyšší plodností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.10.2014 21:32

To, co nepadlo za oběť monilii, vykazovalo menší sladkost než jindy, jako letos většina pozdních slivoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika