Škůdci na zahradě



leonv - (3) - 236.38 (?) 
22.5.2015 21:36, zobrazeno: 3272x

Dobrý den, na zahradě mám slivoně a hrušně. mám škůdce na hrušni asi vlnovníka a na slivoni nevím co to je. Vyfotil jsem je.

Poradí mi někdo čím stříkat? Na rroztoče byl Omite, ale už se nedělá.

Loni mi všechny švestky dorostly a pak seschly a uplně zelené opadaly.

Na některých stromech jsou i mšice(černé).

a jak je to s tím dravým roztočem, máte ho někdo? Kolik stojí a koho všechno likviduje?








Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 23.5.2015 10:09

Zajímavé fotky, čím jste to zvětšil? Místo Omite jsem úspěšně používal na všechny roztoče Sanmite i na vlnovníka. Dravý roztoč Typhlodromus pyri se aplikuje jen v zimě a v biocontu maji 25 pásů za 249 Kč plus pošta. Já jsem ho letos dal prvním rokem zatím je to dobré na hruškách je mírné napadení vlnovníkem. V dalších letech by se měl dravý roztoč namnožit a výsledky by mělý být ještě lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
leonv - (3) - 236.38 (?), 23.5.2015 11:39

Díky za informace ohledně toho dravce,

zvětšeno mikroskopem z ebaye za 10 eur, není nic moc, ale není hračka, zvětšení 100 - 800x. Tohle bylo na 100 - 200x.

A foceno mobilem do mikroskopu. Chce to trochu cvik a trpělivost to trefit do okuláru a zaostřit.

V práci máme nový digitální mikroskop, tak udělám ješlě lepší fotky, ale nevím co je to za zeleného cvrčka, co tak blbě čumí z té fotky listu švestky.

Koupil jsem Nissorun a Vertimec. Z lonska mam Pirimor a Decis.

Můžu to nějak smíchat a udělat postřik proti mšícím, sviluškám a ostatním současně? Nebo musím stříkat postupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika