Podivné stromy...



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?) 
8.3.2008 18:01

To otom duchovy. Ale jestli to nebylo myšleno na můj první příspěvek tak pardon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 8.3.2008 18:12

Pane Douša já to vím o těch brusinkách ale já přeci napsala jen příspěvek do diskuze tak snad to chápete.S těmi švestkami to tak může být nebo nemusí je to jen názor Nic víc.Mě jen přišlo že to co jsem popsala vám přišlo tak nějak neskutečné no prostě hloupá ženská co ta o tom může vědět Ale už dost ráda se s váma všema setkám v nějaké další diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 8.3.2008 18:13

Pardon bezinky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 8.3.2008 18:27

Mě se kroucení stromů líbí. Může to mít dobrý brzdící účinek na růst stromu a starší stromy mohou působit zajímavě. Jen bych se bál, že tu korunu takhle rozštípnu, nebo poškodím kořeny.

Snad to někdy vyzkouším

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.3.2008 19:28

Nu, já si myslím, že kdyby to kroucení bylo tolik efektivní, asi by se praktikovalo častěji.  Řekl bych, že v době, kdy jsou (malé) stromky skroutitelné, potřebujeme spíš aby naopak rostly a sílily rychle. Kroucení bude mít zřejmě podobný efekt jako zaškrcení nebo kroužkování. Ve fázi, kdy bychom omezení růstu přivítali - např. u příliš silného růstu a snaze dosáhnout plodnosti - s kmenem již málokdo zatočí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.3.2008 19:21

Opravdu jsem, paní micuko,  na Váš příspěvek nereagoval. Byla to první zmínka a Bezdružicích, o nichž jsem ani nevěděl, že existují. Evokovalo mi to vzpomínku na významnou, byť tragickou postavu našich dějin.
 I tak se omlouvám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 8.3.2008 19:24

V pohodě mě to tak prostě přišlo tak někdy nashle v další diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 8.3.2008 19:55

No já bych řekl, že to může výrazně uspíšit nástup do plodnosti a zmenšit finální velikost stromu.

V zahraničí se používá třeba hy tec systém pěstování, kdy jde kmen cikcak a má to takový efekt.

Řekl bych, že dřevní vlákna budou při shodné délce tvořit podstatně nižší strom.

Nedělá se to zřejmě né proto že by se to neosvědčilo, ale kvůli pracnosti, stejně jako mnoho jiných pěstitelských zásahů z této doby.

Je to ale jen můj názor, možná se mýlím. Rozhodně by to stálo za pokus.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.3.2008 20:05

Je to možné. Taky se možná našly jiné způsoby omezení růstu - třeba mezištěpení nebo slaběji rostoucí podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 8.3.2008 19:52

Prosím vás už se neomlouvejte  teď se zas budu omlvat já a nakonec z toho bude úplně jiná diskuze takuž dobrý jo? Znáte to co jsme si to jsme si: Já vás stejně určitě někdy požádám o nějakou tu radu jsem zahradník začátečník. Tak že když budu potřebovat od vás radu s důvěrou se na vás obrátím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika