Ovocné stromy u pole



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
6.12.2016 18:24

Hm, tak jestli s uživateli vycházíte dobře, možná by šlo s nimi dohodnout, že vám kus pole po sklizni ponechají k vašemu užívání, nic by se zaměřovat nemuselo, vždyť je to vaše a na kultuře pole stromky mohou být také. Jen tu trávu by někdo musel posekat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 33.226 (?), 6.12.2016 14:36, zobrazeno: 12148x

Jaký je Váš názor na sázení ovocných stromů na mezi u pole? Zlikvidují je postřiky, nebo mají šanci? Zasadila jsem 2 odkopky a váhám zda pokračovat. Sázet dál od pole nejde, protože tam sekají silničáři, blízko jsou nějaké polešvestky ale i duby.

Podobně si nejsem jistá, jestli by mělo smysl zasadit švesky na svah mezi lesem a polem. Sluníčko tam je jen chvíli. Les je asi 50 let starý smrkový od východu. Les je můj, pole je pronajaté a na svahu pás asi 2-3 metry s kopřivami a posedy.

Stromky jsou odkopky, takže jde jen o dopravu a práci se sázením.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.12.2016 17:25

Pokud jsou zemědělci zvyklí dozrávat řepku Roundupem, asi stromky moc šancí nemají. Když je pak neotlučou srnci, ojede je bodrý traktorista při otáčení s pluhem. Já to přesto nevzdávám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 6.12.2016 17:44

Vážená paní, rozumím tomu správně, že les je váš a pole na něj navazující je také vaše, jen ho v současnosti pronajímáte? Pak byste se asi mohla dohodnout s nájemcem, aby nějakou vámi určenou část pole u lesa neobdělával a tam si můžete založit sad. I když by to asi byl boj s lesní zvěří, ale to by záleželo na podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.226 (?), 6.12.2016 18:01

Ano, pole je pronajaté. Ale k místu není přístup - dá se jít jen přes pole nebo několik km lesem a přes potok, původní polní cesta je zrušená.  Takže není možnost rozumného obdělávání. Ochrana proti zvěři by možná byla, ale co tráva a jak dostat úrodu pryč. A předsta vyměření části kdy zaplatím několik tisíc a následně budu doufat, že to nikdo nezvorá nebo nepostříká.. Ale několik stromů je jiná záležitost -jedná se o úsek asi 50 m. Asi to zkusím a uvidím. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 6.12.2016 18:24

Hm, tak jestli s uživateli vycházíte dobře, možná by šlo s nimi dohodnout, že vám kus pole po sklizni ponechají k vašemu užívání, nic by se zaměřovat nemuselo, vždyť je to vaše a na kultuře pole stromky mohou být také. Jen tu trávu by někdo musel posekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 6.12.2016 18:49

přesně to jsem udělal před třemi roky ok akorat jsem z pronajmu vyhnal podvodniky a ma to kamarad s kterym funguje spoluprace sad parada a kolem mezi stromky taky travu musim 3 x za rok posekat a z jara když to kvetlo vnoučata nechtěli ani domu ochutnal jsem prvni Panenske perfektni chut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.226 (?), 6.12.2016 22:44

Děkuji za naději. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 7.12.2016 8:16

ty jablka jsem sazel na A2 vysokokmen mame i jedlé kaštany mandloně višně třešně švestky hrušky jeřabiny   a lavičku pro kolemjdouci stromky kminky obaluji kraličím pletivem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.32 (?), 7.12.2016 12:43

Jak prosím zvládáte takové různorodé a rozmanité množství ošetřovat?

Jablka, mandloně, višně..., když každý druh potřebuje trochu jiný postřik a v jinou dobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 7.12.2016 15:39

většinou je to po osmi kusech od druhu jsou to mlade stromky tak teprve uvidimejak to zvladneme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika