Ovocné stromy u pole



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
6.12.2016 17:25

Pokud jsou zemědělci zvyklí dozrávat řepku Roundupem, asi stromky moc šancí nemají. Když je pak neotlučou srnci, ojede je bodrý traktorista při otáčení s pluhem. Já to přesto nevzdávám. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 33.226 (?), 6.12.2016 14:36, zobrazeno: 12128x

Jaký je Váš názor na sázení ovocných stromů na mezi u pole? Zlikvidují je postřiky, nebo mají šanci? Zasadila jsem 2 odkopky a váhám zda pokračovat. Sázet dál od pole nejde, protože tam sekají silničáři, blízko jsou nějaké polešvestky ale i duby.

Podobně si nejsem jistá, jestli by mělo smysl zasadit švesky na svah mezi lesem a polem. Sluníčko tam je jen chvíli. Les je asi 50 let starý smrkový od východu. Les je můj, pole je pronajaté a na svahu pás asi 2-3 metry s kopřivami a posedy.

Stromky jsou odkopky, takže jde jen o dopravu a práci se sázením.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.12.2016 17:25

Pokud jsou zemědělci zvyklí dozrávat řepku Roundupem, asi stromky moc šancí nemají. Když je pak neotlučou srnci, ojede je bodrý traktorista při otáčení s pluhem. Já to přesto nevzdávám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 6.12.2016 17:44

Vážená paní, rozumím tomu správně, že les je váš a pole na něj navazující je také vaše, jen ho v současnosti pronajímáte? Pak byste se asi mohla dohodnout s nájemcem, aby nějakou vámi určenou část pole u lesa neobdělával a tam si můžete založit sad. I když by to asi byl boj s lesní zvěří, ale to by záleželo na podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.226 (?), 6.12.2016 18:01

Ano, pole je pronajaté. Ale k místu není přístup - dá se jít jen přes pole nebo několik km lesem a přes potok, původní polní cesta je zrušená.  Takže není možnost rozumného obdělávání. Ochrana proti zvěři by možná byla, ale co tráva a jak dostat úrodu pryč. A předsta vyměření části kdy zaplatím několik tisíc a následně budu doufat, že to nikdo nezvorá nebo nepostříká.. Ale několik stromů je jiná záležitost -jedná se o úsek asi 50 m. Asi to zkusím a uvidím. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 6.12.2016 18:24

Hm, tak jestli s uživateli vycházíte dobře, možná by šlo s nimi dohodnout, že vám kus pole po sklizni ponechají k vašemu užívání, nic by se zaměřovat nemuselo, vždyť je to vaše a na kultuře pole stromky mohou být také. Jen tu trávu by někdo musel posekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 6.12.2016 18:49

přesně to jsem udělal před třemi roky ok akorat jsem z pronajmu vyhnal podvodniky a ma to kamarad s kterym funguje spoluprace sad parada a kolem mezi stromky taky travu musim 3 x za rok posekat a z jara když to kvetlo vnoučata nechtěli ani domu ochutnal jsem prvni Panenske perfektni chut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.226 (?), 6.12.2016 22:44

Děkuji za naději. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 7.12.2016 8:16

ty jablka jsem sazel na A2 vysokokmen mame i jedlé kaštany mandloně višně třešně švestky hrušky jeřabiny   a lavičku pro kolemjdouci stromky kminky obaluji kraličím pletivem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.32 (?), 7.12.2016 12:43

Jak prosím zvládáte takové různorodé a rozmanité množství ošetřovat?

Jablka, mandloně, višně..., když každý druh potřebuje trochu jiný postřik a v jinou dobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 7.12.2016 15:39

většinou je to po osmi kusech od druhu jsou to mlade stromky tak teprve uvidimejak to zvladneme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika