Čiernavka škodca sliviek z azie



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 191.14 (?)
2.9.2015 9:46

V Taliansku sa premnožil škodca ktory svojimi vylučkami, zapachom znehodnocuje ovocie Halyomorpha halys.

Halyomorpha halys
Halyomorpha halys
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.6.2014 11:58

Pane Fialo, jestli nás trochu nehoupete. Na první fotce z 21.2. není podle mě žádná Drosophila, nýbrž Vrtule třešňová Rhagoletis cerasi.
    Toho tesaříka Aromia bungii konkrétně neznám. Nicméně většina brouků této čeledi napadá mrtvé dřevo, takže když škodí, tak spíš na krovech, konstrukcích nábytku a palivovém dřevu než na zdravých stromech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 7.1.2015 21:28

Bridska spoločnost sa špecilaizuje na ochranu proti škodcom ovocnich mušiek roznich druhov ktore napadaju ovocie pri dozrievani, ked sa už proti nim neda striekat.Vymysleli špecialne lapače ktore pritiahnu prvych samčekov a potom sa to nastavi na samičky uspešost 95% vyskušali to v afrike, indi,irane, španielsku a inych štatoch.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 191.14 (?), 2.9.2015 9:46

V Taliansku sa premnožil škodca ktory svojimi vylučkami, zapachom znehodnocuje ovocie Halyomorpha halys.

Halyomorpha halys
Halyomorpha halys
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 19.5.2018 15:44

Dnes som pozeral slivečky v zahrade a našiel som tam 5 sliviek napadnutých nejakým škodcom, prerezal som ich, vnútri boli uhynuté larvy. Podľa obrazkov čo som pozeral je to Čiernavka, štastie že som striekal 2 postreky pred 2 týždňami Vertimec a Karate zničil som ich, ale kto vie čo bude v ďalších rokoch.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.154 (?), 19.5.2018 16:37
Pán Fiala, podľa mňa sú slivky na Vašich fotkách poškodené piliarkou (tiež viď prvé 3 fotky tohto príspevku), plus sú aj druhotne nahnité moniliózou. Čierňavka síce vyžiera jadro v kôstke, ale samotnú kôstku nezničí. Tú použije ako svoj sarkofág, po spadnutí slivky zo stromu (čo býva začiatkom júla) larva prezimuje v kôstke (niekedy dokonca aj 2 roky), potom sa zakuklí, vyliahnu sa dospelci - to všetko stále vo vnútri kôstky. Až potom sa dospelá čierňavka prehryzie cez stenu kôstky von. Na odhalenie lariev čierňavky je potrebné rozlúsknuť kôstky, ktoré vyzerajú napohľad normálne (posledná fotka). IH (P.S.: O čierňavke je článok v poslednom čísle Sady a vinice, predpokladám že Ste ho čítali).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 19.5.2018 19:27

Pán Hlavatý máte asi pravdu, zbytočne som panikáril, sady a vinice som až teraz čítal nakoľko, keď pridete po 2 týždňoch domov robota sa v zahrade nakopí takže som nemal na nič čas.Ale 2 týždne daždivého počasia pomohlo ktomu že krásne narostli plody ovocia, úroda bude výnimočne vysoká na všetkom, akorád je veĺa vošiek.Foto slivky Joganty tá má neskutočnú úrodu každý rok.

Joganta
Joganta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika