Chrudimská



host - 221.138 (?)
16.3.2008 18:06

Dobrý den pane Zavřel. Chrudimská je jistě prima švestka. Ale která školka ji množí? Za celou dobu jsem ji neviděl nikde v nabídce. Je ale možné, že jen špatně hledám, jak už to časem říkal pan Werich. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 111.10 (?), 16.3.2008 15:15, zobrazeno: 17481x

Chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost s odrůdou Chrudimská? Co se týče pravidelné plodnosti, odolnosti k šárce. Výsadba na vysočině /430m/. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.3.2008 17:57

Dobrý večer.Odrůda Chrudimská (Vaňkova) je pravá švestka kterou hodnotím velice dobře.Má velké a chutné plody chuti pravé švestky, je samosprašná  a vysoce tolerantní vůči Šarce.Po ošetření proti Pilatce je úrodná.Mám ji také na Vysočině, v téměř 500 m.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.138 (?), 16.3.2008 18:06

Dobrý den pane Zavřel. Chrudimská je jistě prima švestka. Ale která školka ji množí? Za celou dobu jsem ji neviděl nikde v nabídce. Je ale možné, že jen špatně hledám, jak už to časem říkal pan Werich. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.3.2008 18:25

Dobrý večer.Licenci si údajně vyřizuje ov.školka v místě vzniku odrůdy.I majitel je stejného jména. V sortimentu uvedena je.Zkuste VŠÚO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.142 (?), 16.3.2008 18:48

v Chrudimi jsem byl na vojně v roce  1996 a můžu říct že to byla odrůda velice slušná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.10 (?), 17.3.2008 17:14

Slyšel jsem na Chrudimskou samou chválu, ale dá se těžko sehnat.Vyberete si vhodnou odrůdu a pak zjistíte, že jí neseženete.Dala by se nahradit jinou rovnocennou odrůdou /v odolnosti k šárce, spolehlivou plodností,/ do podmínek Vysočiny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.19 (?), 17.3.2008 17:31

Na zahradawebu o ní píšou, že je proti šarce středně odolná a hodí se do teplejších oblastí. Nemyslím, že by byla na vysočinu vhodnější než jiné a že by byla proti šarce odolnější než jiné. Její kvality budou v ranosti a chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mirco - (3) - 100.66 (?), 17.3.2008 20:46

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu a věřím že se najde dobrá duše která mi poradí. O pěstování ovocných stromů toho moc nevím. Chci si na zahradě vysadit pravou švestku a nevím jakou samosprašnou pro okolí Opavy zvolit. Chci ji mít hlavně pro konzumaci, na alkohol moc nejsem  Děkuji předem za případné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.6.2013 11:22

Ne vždy se shodneme na hodnocení té které odrůdy,v odlišných polohách,různých podmínkách pěstování, ale jistě mi dáte za pravdu, že hodnocení pana Jána, kterým počastoval Katinku v Zahradkáři 2005/9-sladce navinulá, málo aromatická, průměrná,bylo trochu mimo.Oproti tomu musím pochválit snímky autora v tom samém čísle časopisu, které se týkají Hermanu i Chrudimské.Snímky jsou velmi ostré, a realistické, takže si můžeme udělat vlastní obrázek, jak odrůdy vypadají ve skutečnosti.Zvláště vyfocené plody Chrudimské velmi lákají k nakousnutí.V tomto období, ve kterém dozrává Chrudimská nemusejí být plody vždy nutně chuti výborné, až vynikající, ale stačí, když jsou dobré, až velmi dobré.Hodnocení autora Chrudimské je v chuti navinule sladká až nasládlá, velmi dobrá.Pro pěstování vybíráme spíše teplé polohy, kde dosáhneme jakostních plodů velmi dobré kvality.Odrůda vznikla náhodilým křížením jako semenáč v první třetině minulého století v okolí Bezděkova.Pořídit si tuto odrůdu určitě stojí za zvážení,zvláště pak tam,kde v polovině,až koncem srpna někdo může mít hluché místo v dozrávání jiných odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.139 (?), 11.6.2013 20:21

No, před měsícem jsem ji narouboval, tak jsem zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika