Aprimira



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?)
9.9.2013 20:36

Zdravím Vás pane Fiala. Jsem rád, že to snad není žádný propadák. Já jsem ji sázel na jaře 2011 a tak snad příští rok na jaře už bude plodit. Tak jsem na ní zvědavý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 56.36 (?), 1.9.2013 14:46

Nevyjadrujem sa k slivkám, akou je napr. Tipala. Slivky sú ceľkom iná chuťová kvalita ako mirabelky či marhule. Vyjadrujem sa k medzidruhovým krížencom, medzi ktoré patrí (alebo nepatrí?) Aprimira. Plod Aprimiry na snímke vpravo, pane Miloši, nechajte prezrieť. Potom poznáte jeho skutočnú chuť. Výraznú arómu nečakajte, skôr jemnosť a sladkosť. Mne vlani pripomínala marhuľu. Tento rok Aprimira s dozrievaním čaká.

Ktorú tmavú odrodu spomedzi Black Amber, Black Giant a Black Magic považujete za najchutnejšiu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 1.9.2013 17:15

Porovnávat si netroufám. Abych řekl pravdu, neměl jsem nikdy všechny po hromadě, abych je porovnal. T.č. Mám jen B. Amber (3 plody jsme snědli a větev spíš živoří) a stromek B. Giant od Petra z P. roste prvním rokem.  Často se prodávají v supermarketech - velké černé kulaté ryngle. V plné zralosti je jejich chuť skutečně zajímavá. Jednu z nich před časem prodával Bakker pod nesmyslným názvem jablkošvestka.
   Je pravbda, že Aprimiry dnes utržené již chutnají lépe než ty měkké před týdnem.  Tipala je sice švestka, ale chuť je jiná. Myslím, že typické švestkové aroma, známé ze slivovice je produktem modré slupky a voskové vrstvičky na ní. Košík zralých modrých plodů (Katinka, Wangheimova a další) výrazně voní,  zatímco zralé Tipaly, Aprimiry jen málo a jinak. Myrobalány a asijské slivoně vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 1.9.2013 19:29

Červený myrobalán(aspoň ten čo už 2 roky zbieram do kvasu),vonia veľmi zaujímavo.Najlepšie to zistíte pokiaľ privoniate k celému vedru práve nazbieraných plodov.Táto aróma sa prenáša aj do pálenky, a prerazí menej aromatické odrody(Stanley, Čačanská...) Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 1.9.2013 17:11

Aprimira je okrasa zahrady keby aspon chutovo bola taka dobra.

APRIMIRA
APRIMIRA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 1.9.2013 20:30

Nádherná úroda. Můžete mi sdělit jak máte stromek starý. Já mám dvouletou Aprimiru zatím bez plodů. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 9.9.2013 19:01

Zdravim pan Bakeš Aprimiru som sadil na podzim 2010 chutovo sa polepšila po daždoch je štavnatejšia dnes som meral sladkost 27Brix plody nezreju naraz niektore maju červene ličko ale su tvrde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 9.9.2013 20:36

Zdravím Vás pane Fiala. Jsem rád, že to snad není žádný propadák. Já jsem ji sázel na jaře 2011 a tak snad příští rok na jaře už bude plodit. Tak jsem na ní zvědavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.113 (?), 11.9.2013 18:09

Prepadák to nie je... ja hovorím dá sa...

Aprimira 2013
Aprimira 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 11.9.2013 21:17

Zdravím, mě letos ve 3. oce po výsadbě zaplodila, má to listy jako mirabelka a plody jako mirabelka- je to mirabelka a s meruňkou to nemá nic společného. Němci uváděli původ Mirabelka herrenhausenská x orangered, pak se objevilo mirabelka herrenhausenská x unbekannt... Takže je to dle mně podvod a bezvadně prodaná mirabelka běžné kvality. Nancyská bych řekl je na tom chuťově stejně. Podobně jsem viděl v katalogu nejmenovaného e-shopu melitopolskij jako broskvošvestku---zase podvod. je to myrobalán x prunus salicina (slivoň vrbolistá), tedy lepší myrobalán plodový. Upozorňuji že,,aprimiru ´´jsem ze zvědavosti osobně koupil v jisté velkoškolce, ne u trhovců a s příslušným štítkem. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 60.179 (?), 11.9.2013 23:02

"...má to listy jako mirabelka a plody jako mirabelka" Vždy som si myslel, že mirabelky sú guľaté, pane Davide. Aprimira má však tvar ako slivky, nie je guľatá. Navyše, vlani mi jej chuť pripomínala jemnosť marhule, nie však vôňu. V tej sú marhule bezkonkurenčné. Stačí pričichnúť ku kvalitnému marhuľovému destilátu. Viac ma však zaujíma, ako je možné, že Milanovi Fialovi ani mne v lokalite teplého Trnavska Aprimiry ešte nedozreli, zatiaľ čo p.Miloš v podmienkach studeného Svitavska ich má už zjedené? Aprimira je holt stále plná tajomstiev.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika