Sršně - jak na ně?



luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?)
12.8.2008 20:22

mě pomohl od sršnů biolit na sršně. Píšou že to má nějaký zmrazujcí účinek. Měl jsem hnízdo nad oknem v podbití a druhé v jabloni u plotu u souseda, Raidu se smáli, ten mi nepomohl, ale po biolitu v hnízdě hukot a z jabloně vylétali a chcípli na louce.Jsem spokojen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 85.63 (?), 18.5.2008 19:35

Den chtěl bych se zeptat jestli zmiňovaný biolit bude působit i v případě, že jej nastříkám na trámy kolem vstupních otvorů. Všiml jsem si, že i když je mezera větší než 10 cm nikdy nevletí přímo do otvoru, ale vždy mají "mezipřistání" na okraji a po chvilce lezení teprve dále letí. Do našeho podkroví létají ze všech možných míst a mám opravdu strach do podkroví lést. A je možné že okusují polystiren ze zateplení domů. Děkuji za odpovědi a případné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.90 (?), 5.7.2008 20:15

mam srsne uhnizdene v prazci na zahrade u hnoje rad bych se jich nejak zbavil stoji zrovna v ceste kudy se chodi prosim o radu jak na ne aniz by se mi prihodila ujma na zdravi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 31.7.2008 8:53

Pro likvidaci vos nebo sršňů v zemi považuji za daleko účinnější (něžli různé insekticidy ve spreji) aromatické uhlovodíky - např. toluen, nebo ředidlo do starších typů barev - večer trochu nalít do díry a dobře ucpat.  Jsou to látky dostatečně těkavé, takže pokud toho do země nevylijete celý kýbl, žádnou ekologickou katastrofu nezpůsobíte, uhlovodíky za pár hodin z půdy vyprchají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
byli - (1) - 190.50 (?), 11.8.2008 13:20

tak z tych vela reakcii, som vyskusal snehovy hasiaci pristroj ten naozaj zabera.. musim podotknut, ze hniezdo malo asi 1meter na sirku

potom ne vylietavajuce srsne reid a bopp insect, no reid nic moc ale vydrzal dlhsie 50sk, bopp zabijal hned no 5strekov a bolo po 160sk

2roky ok. a uz ich mame zas... neviete o nejakej ucinnej chemii???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.12 (?), 11.8.2008 20:28

Pěkný den,

je to 4 dny kdy jsem tu hledal pomoc proti srsňům. Našel jsem svůj způsob jak je zničit.Je to jednoduché.Sršňě vysajte pomocí PRŮMYSLOVÉHO VYSAVAČE.Spojte pár hadic od vysavače ať jste dál od hnízda a umístěte k otvoru kde lítají a pak si dejte pauzu, pivko a pozorujte jak klouzají do trubice.Toto jsem dělal 2 dny (měl jsem malé hnízdo asi 200-220ks)a dnes po sršňích ani památka.Vysavač sál celkem za oba dva dny asi 5-6hodin.Pak jsem kolem nastříkal biolit.Jen prosím zvolte správný vysavač!!! Já měl levný prům.vysavač kterým jde sát i voda.Vodu jsem nalil na dno nádoby vysavače a k ústí hadice do vysavače(před kulatý filtr uvnitř vysavače)jsem nalepil kousek plechu.Takže sršeň při letu hadicí narazil na plech a pak padl (pro jistotu) do vody na dně vysavače. ŽÁDNÝ TO NEPŘEŽIL!!! Snad vám to pomůže a všechny sršně spolehlivě zničíte bez žihadla jako já. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 11.8.2008 21:09
Uvědomujete si to že to je nezákonné?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.50 (?), 12.8.2008 15:17

keby ste vy mali na zahrade 1m siroke hniezdo v kadibudke, tiez by ste ich chceli znicit ... deratizeri stoja od 4000sk a hasici to neurobia ked to neni na verejnej komunikacii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.8.2008 20:03

Na hnízdo 1m v průměru bych asi pozval televizi, pochybuji, že takové někdo viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 12.8.2008 20:22

mě pomohl od sršnů biolit na sršně. Píšou že to má nějaký zmrazujcí účinek. Měl jsem hnízdo nad oknem v podbití a druhé v jabloni u plotu u souseda, Raidu se smáli, ten mi nepomohl, ale po biolitu v hnízdě hukot a z jabloně vylétali a chcípli na louce.Jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 12.8.2008 20:44
Musím říct, že raid působí bídně i na vosy. Žel biolit zrovna nikde neměli, když jsem ho nejvíc potřeboval. Použil jsem tedy raid. Večer jsem zakryl pidihnízdo igelitovou taškou a nastříkal do něj polovinu spreje. Ještě ráno všechny vosy žily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika