Puklice na více rostlinách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 120.114 (?) 
24.1.2007 19:40
Já jsem na puklice po mnoha neúspěších vyrazila s Raidem a Biolitem :-) je pravda, že některé citlivější rostliny jako vánoční hvězda nepřežily, ale původní nosič citroník je čistý, teď jsem je zjistila na difenbachii, tam také zabral, teď jsem je zjistila na ficusu benjamina, takže jsem ho ihned postříkala také. Tedy ne přímo drasticky na něj, ale s odstupem v izolované místnosti, kterou pak zavřu a nechám rostlinku osudu. Zvolila jsem to jako poslední pokus, protože rostliny byly velké a bylo mi líto je vyhodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 112.65 (?), 24.2.2007 20:07
Puklice se mi objevily na vánoční hvězděi na klívii a může být i na kapradinách a já jsem se jí zbavila roztokem rozpuštěného mýdla ve vodě a s přidáním čistého lihu,listy se musí jednotlivě otírat i kmínek a potom opláchnout vodou a znova kontrolovat a opakovat,je to neustálý boj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.68 (?), 14.9.2007 14:02
Dobrý den, mám doma benjamina a stále jsou listy ulepené i pod ním na zemi... Má takové oranžové jakoby voskové škůdce ze spodu listů, jsou to puklice, či co??? Děkuji Míša.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 19.9.2007 0:23

Lihem rostlinu poškodíte. Namíchejte standardní saponát (jar) 1:10, rostlinu důkladně poprašte postřikovačem, druhý den omyjte, puklice to během několika dní zabalí.

Můžete použít i 1:10 emulzi jedlého oleje ve vodě. Na to budete ale potřebovat ultrazvukový generátor (Ultrazvukový čistič brýlí - TCM, Conrad atp.) pro homogenizaci emulze. Je to absolutně netoxické a účinné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 28.4.2008 21:46

zlikvidovat rostliny, boj s puklicí je jak s větrnými mlýny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 28.4.2008 22:28

A co třeba zkusit kombinaci smáčedla (olej či saponát) s nějakou chemií (pirimor)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.174 (?), 1.5.2008 10:36

Mě se objevila puklice na Orchideji.(dendrobilium nobile)Nasla jsem ty mrchy nejen na listech, ale i na kořínkách. Prý existuje nějaký příravek, kterým se Orchidej zaléva a nasaje do sebe jed a puklice, kdyz rostlinu vysávají, tak umřou... Prosím, nevíte někdo, jak se tento přípravek jmenuje???Tento přípravek by měl být pro tak citlivé rostliny jako je Orchidej

Jinak systematicky je hledám na kytce každý den, co najdu zmasakruju a otírám otírám mýdlem a pak otřu od mýdla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 2.8.2008 9:22

Puklice mám na kapradí a na sleziníku a to je ten problém, na těchto kytkách je potírání roztokem nepostačující, protože se všade nedostanete a protože sleziník má listy skoro metr dlouhé tak je s ním i špatná manipulace ale přečetla jsem si zde, že také stříkáte Biolitem tak bych to zkusila ale potřebovala bych vědět jakým typem.Dík za odpověď Jarka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.242 (?), 12.6.2014 12:24

Dobrý den, přípravek se jmenuje DECIS a je možné jej použít jako druh požerového či dotekového jedu. Rostliny musí být minimálně tři týdny venko a dva dny na ně nesmí pršet. Používa se jako postřik na mandelínku, housenky, a jiná havěď. Je to poměrně velice účinné, ale je to jed tak pozor. Ochranná lhůta je jeden týden až 14 dní.

Nám to pomohlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.116 (?), 24.7.2009 18:24

Nezoufejte, zkuste prolít květináč roztokem hypermanganu. Uvidíte, že zmizí. Roztok nesmí být příliš tmavý, jinak se kořeny spálí. Ale zaručeně funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika