mravenci ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 27.29 (?) 
13.7.2006 16:21
Tak jsem to zkusil ve skleníku a za dva dny bylo naprosto po problému. Po této dobré zkušenosti testuji aplikaci i venku ale je to podmíněno tím, aby prášem nezvlhnul ( např rosou ). Doporučuji aplikovat na pevný podklad (např prkénko) a zakrýt.  Levné - účinné - bezpečné .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 3.7.2007 10:52
Bioformatox je obyčajná (ale drahá) jedlá soda. Teda hydrogenuhličitan sodný. A ten je aj v prášku do pečiva. Preto funguje jedno aj druhé. Soda kontaktne leptá mravcov - postrek v 5% koncentrácii stačí.

Starí zahradníci doporučovali tvoriť "umelé mraveniská", ktoré potom následne zničili. Kvetináč, obrátený dnom nahor,  zaryjeme do zkyprenej a prevlhčenej pody. Odtok na vodu je nahore, ten však zacpeme. Mravce si tu zhruba do 14 dní vytvoria mravenisko a nanesú vajíčka. Potom to celé vezmeme na lopatu a hodíme do horúcej vody. Niekoľko takýchto hniezd by malo pomocť zbaviť sa mravcov úplne. A to aj vonku, aj v skleníku.

Aj zaliatie mraveniska kainitom údajne pomáha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.138 (?), 15.9.2006 6:54
Nejvíce se mi osvědčila mletá skořice. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.50 (?), 14.3.2008 18:52

Skoříce pepř a další aromatické kožení funguje, jelikoš mravenci používají feromony (pachy) ke komunikaci. Tím že umístíte kolem mraveniště nebo kolem místa kde nechcete aby lezli tuto aromatickou látku přebije te jim tu jejich a oni tam nepůjdou. Važící voda je taky dobrá ale uvědomte si že mravenci kypří půdu víc neč dešťovky a to nělolikanásobně takže pokud nemáte problém z mšicemi tak bych je nehubyl akotát ublyžujete vaší zahrátce. Mravenci jsou totiži všežravci takže žerou i ostatní hmyz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.82 (?), 18.6.2018 21:43

Mravenci asi opravdu kypří půdu, ale už je to s nimi neúnosné. Dokud byli jenom v záhonech - no tak jsem dávala pozor kam šlapu, pak se rozšířili v trávníku (nemám anglický trávník), jsou snad dva metry od sebe a teď už i ve skleníku! Tak jsem řekla už dost! Děkuji za všechny rady, už jsem si je sepsala a budu zkoušet. Snad něco zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.84 (?), 23.5.2014 12:59

Už mi vstávají vlasy na hlavě z mravenců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 29.7.2006 16:43
Dováží se pod názvem Sumithion, dá se běžně koupit. Je dvakrát silnější než Metathion.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.114 (?), 22.8.2006 7:06
dobré je anít mravenčí královnu a tu schovat do krabičky a ti druzí půjdou za ní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.129 (?), 4.10.2006 20:25

Podla mna  nije problém mať v skleniku mravce. Nevidim na tom nič zle ,pretože som amatersky myrmekolog - studujem mravce a viem že sa to da bez problemov prežiť. Pokiaľ Vam vadi že mravce behaju v skleniku a okrem behania nič nerobia a vadi vam ich pritomnosť tak budiš. Ale pokiaľ Vám obžierajú rastlinky a korienky je na to ine riešenie. Je medzi vedcami všeobecne zname ,že mravce prekypruju a prevzdusnuju pôdu viac ako dáždovky a ine červy. To že Vm kazia rastlinstvo je problemom nedostatku potravy ,ktorý riešia takýmto spôsobom. Pokiaľ nechcete mravce vyhubiť ale len zastaviť skazu ,skuste sa o ne starať - funguje to.  Neničte im hniezda a skuste ich krmiť napriklad masom, hmyzom ,do malej mištičky im dajte medovo-cukrovu šťavu atď. Môžte ich naučiť na to iste miesto a verte tomu že keď im date každy 3 deň takto jedlo ,nič sa vašim rastlinam nestane. Keď máte mšice ,ktore mravce obvikle v skleniku chovaju ,kludne ich vystriekajte a krmte ich vlastným. Čoskoro sa s nimi naučíte spolupracovať a sami budete vedieť čo chcu v tom momente na jedenie.

Ďakujem za pochopenie SKIPPY

  Pokiaľ máte podrobnejšie otazky o mravcoch napište na skippynko@post.sk . Rád odpoviem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.20 (?), 19.7.2007 12:46
Asi jsem cynik. Abych ještě mravence přikrmoval... docela mě to pobavilo. A ze zahrádky bych mohl vytvořit jakýsi skanzen pro mravence ze širokého okolí - "tady se dobře vaří!"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika