mravenci ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 63.157 (?) 
7.5.2008 20:05

V domě mi vvždycky stačil přípravek Formitox (drogerie, cena malá), ale je to chemie. Prý to je nějak jedem napuštěný cukr. Někdy jsem to musela použít vícekrát, na trase mravenčích cestiček.Bacha aby to neolízal pejsek!  zahrádkářka od Náchoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 170.170 (?), 13.5.2009 11:43

Skuste vse kde jsou mravenci postrikat octem me to pomohlo odstehovali se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.104 (?), 7.2.2007 11:59
malé druhy mravenců "chovají mšice"tím vlastně škodí velké druhy lesních mravenců vlastně loví vše,aby se nasytili, k sousedoví se nastěhovali má vystaráno,mě se osvědčilo,že se mi do skleníku nastěhovala ropucha obecná také se o lecos postará,stačí připravit přístřešek v místě,kde jí neublížíte motykou,naprosto splývá s okoím,také je dobré připravit nějaký únik,mě zase trápí sviluška ale to je problém chemii moc nemusím,staří hospodáři vždy neměli na postřiky a sklízeli.ještě k mravencům pomáhal borax s cukrem borax po nakrmení hnízda zastaví královně tvotbu vajíček,novinka postavit mravence proti mravencovi tím,že vlastně se pach druhu změní a tím je to koříst ten článek najdu hodně úspěchů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.154 (?), 22.5.2007 9:57
skořice, jalovec, majoránka či hřebíček, pepř
natřít větve citronovou šťávou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.210 (?), 26.6.2007 19:37
Na svilušky je dobrý Sumithion. Stojí okolo 70,-korun. Je to malá lahvička. Tekutina se ve vodě mléčně zabarví, dává se opravdu velice malá koncentrace, ale neskutečně zapáchá. Dává se jako postřik, nebo se přímo lije do hlíny. Květiny nezahubí...mám vyzkoušeno. Je to na všechny žravé a savé škůdce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 2.7.2007 20:49
Já se opakuji, protože to tu píši  již poněkolikáté - ale opravdu mi proti sviluškám pomohla jedna rostlinka marijánky (konopí) v koutě skleníku. Vloni touto dobou jsem měla svilušek plný skleník a letos nic !!!  Ale zase se mi ve skleníku oproti loňskému roku objevili mravenci (asi jsou to feťáci), ale ti mi tolik nevadí, protože nic neožírají a pravda je, že kypří půdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.138 (?), 5.7.2007 10:49
Je to jasny. Nezbavis se jich. Jedine ze by se ti povedlo zabit kralovnu, ale ta byva zhruba ve stredu mravenniste. Mam jeste jeden trik z kazde diry kde mrvenci lezou nali tak asi pul deci benzinu a mrveni tu diru do dvou dnu opusti. Man to vyzkouseny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.7.2007 12:55
Ani zabitím královny se mravenců nezbavíte. Mravenci jsou blanokřídlý hmyz, podobně organizovaný jako včely. Pokud zemře královna, přestane působit její tlumící feromon a dělnice si za pár dní vychovají novou. Ve větších mraveništích navíc bývá matek několik. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.206 (?), 15.3.2008 19:43

Mravenci nesnáší lak na vlasy.

Gumuje jim spolehlivě cestičky. Mám vyzkoušeno na faraonech v bytě, na malých černých venkovních mravencích, kteří nám v teplých měsících chodili kuchyňským oknem do špajzu (přízemí) a prubla jsem ho i na zahradě tam, kde jsme často chodili bosí - vymývaná dlažba na terásce a chodníček přes zahradu - pod tou bydlely zástupy mravenců, nerušila je sekačka a voda ze zálivky. Každou dlaždičku jsem "opšoukla" lakem na vlasy kolem dokola a do prvního slejváku (deštíček nevadil) byl svatej pokoj. Tolik to nestojí a docela to voní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.33 (?), 15.3.2008 20:16

Já místo chemie používám skořici v prášku. Je to alespoň u mne 100%. Sypu to na cestičky a tam kde se rojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika