Jak vyhubit komáry v sudech na zalévání



suchoj - (17) - 243.41 (?)
22.5.2011 19:37
Proto je vhodnejsi bezny plevelny karas. Toho na podzim sezere kocka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 187.154 (?), 22.5.2011 16:56

Co s ní na zimu, když nemám akvárium a nechci se o ni starat?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
suchoj - (17) - 243.41 (?), 22.5.2011 19:37
Proto je vhodnejsi bezny plevelny karas. Toho na podzim sezere kocka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 23.5.2011 13:12

Možná jsem útlocitný ale neměl bych to srdce...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.5.2011 14:03

Chemická ochrana dešťové vody je problematická, protože voda se odebírá a nová přitéká. Někdy v takovém nadbytku, že veškerou chemii, vápno i olej odplaví. 
  Zakrytí sudů sítí či pletivem zase znemožňuje nabírání vody konvemi. Odstraňování síta při každém náběru je prací navíc.
   U jednoho známého chemika jsem před lety viděl v sudech zavěšené pytlíky s měděnými pilinami - prý proti řasám a larvám komárů. Jak a jestli to fungovalo, nevím. Kovová měď je, co vím, nerozpustná. Údajně ale stačí i ty neškodné stopy, které se z pilin uvolní. Vyzkoušené to nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 24.5.2011 14:59
Měď je na řasy, na druhou stranu je to těžký kov, to je jako ten hřebík ve stonku rajčete. S drátem je lepší manipulace, než s pilinami, lepší je tenký, protože reaguje povrch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 182.139 (?), 24.5.2011 18:57
To je zajímavé, jak zak jednoduchý problém vyvolá diskuzí. Komáři kladou jen v krátkém časovém obdobím a to lze bez větších problémů pokrýt drobným přidáním Sava na pitnou vodu (zakrytí síťovinou výsledek ještě zlepší). Odebírám dděšťovku ze sudů denně a mám vyzkoušené, že stačí přidání Sava 2x max 4x za sezónu (pokud si na to vzpomenu). Savo (ve zmíněných dávkách) nemá žádný vliv na životnost sudů, je to jako kdyby jste napoštěli vodu z vodovodu. Ovšem taky lze kolem sudů křepčit, kvílet a bubnovat do bubínku. P.S. Ale je fakt, že nebydlím v lužním lese, tam to může vypadat jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.92 (?), 4.6.2011 21:27

Udělal jsem si sítko ze staré punčochy a nerezavého drátu. Třikrát za den prohrábnu vodu v sudu krouživým pohybem a ulovené larvy komárů vyklepu na kompost nebo věnuji sousedovi, který je akvarista. Rybky se prý po larvách mohou utlouct. A já mám v sudu čisto.
Jen pozor, ty kulaté jsou kukly, z kterých se zanedlouho vylíhnou dospělí komáři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika