Jak se zbavit vos?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host 
24.8.2002 23:39, zobrazeno: 386329x
Prosím o radu, jak se zbavit vos, které zalézají mezi okenní rám a venkovní omítku. Celý den je před oknem jako v úle . Jsem alergická na včelí a vosí jed a proto prosím, pomozte. Předem děkuji za rady
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 26.8.2002 11:42
Evidentne je pod vasi omitkou vosi hnizdo.Ve vasem pripade bych nedelal nic a zachoval klid. Vosy nejsou agresivni a navic jsou uzitecne. Do podzimu odleti samy.
Zdravi Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 26.8.2002 23:53

Děkuji Pavlu Rezlovi za dobře míněnou radu. Ale dnes už nemám vosy jen před okny, ale v celém bytě. Vím, že nejsou agresivní, ale nesmí se na ně sahat a to ani omylem!!! A protože vosy jsou všude (našla jsem ji i v posteli !), k omylu dojde snadno.Do podzimu je daleko ! Poradí mi někdo? Kdekoliv jinde nechávám " brouka " žít. Ale doma chci žít JÁ ! ! ! Marie Novotná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 27.8.2002 11:43
Paní Novotná, sežeňte si Actelic nebo Cyper, po setmění kdy jsou všechny vosy v hnízdě nalejte roztok do otvoru a dokonale utěsněte. To by Vám mělo zajistit klidný spánek.
Zdraví Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.150 (?), 30.7.2007 18:09
Vosy si udělaly hnízdečko v zemi u baráku. Počkal jsem do večera až tam budou všechny hajat. Potom jsem vzal horkovzdušnou pistili a pěkně jsem jim tam zatopil a byl konec. ahoj Luboš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eD - (22), 7.2.2003 18:23
Dovoluji si připojit svoji dvouletou zkušenost s odpuzováním vos. Kdesi v Receptáři (vyšly už, tuším, 4 knihy; móc prima) jsem se dočetla, že vosy nemají rády zápach česneku. Vosy jsme objevili úřadovat na půdě nad domkem a na půdičce nad dřevníkem (tam se dokonce chtěly usadit divoké). A protože se jedná o domek rekreační, tak jsem to vymyslela trochu jinak. Do kyblíku (či jiné vhodné nádoby) jsem napustila dostatečné množství vody (kvůli odpařování), v nádobě jsem nechala plavat obyčejnou kuchyňskou houbu, kterou jsem důkladně ze všech stran potřela tak jednou hlavičkou dobrého česneku. Jak se voda odpařuje, pach česneku je opravdu pronikavý (upíři nehrozí) a vosy se buď na půdu nepřistěhovaly (je třeba ovšem zajistit, aby česnekový puch byl na půdě již před jejich hledáním hnízda), a vloni, když jsem to aplikovala později, jsem tam měla pár vysloveně malých hnízd). To je moje zkušenost. Třeba se osvědčí i ostatním. Fakt je, že česnek nemusí vonět každému...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.125 (?), 27.10.2006 20:18

Oni existují i vosy divoké? Já měl zato, že je jenom vosa obecná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.52 (?), 13.8.2013 8:45

Když jsou vosy divoké, tak taky existuje vosa domácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.2 (?), 27.10.2006 9:40

Nevím co je na tom pravdy, že odletí na podzim, ale mi se nastěhovaly pod polystyrenové zateplení a nevypadá , že by se s nastávajícím podzimem hodlaly odporoučet. Takže pokud někdo víte jak na to bez toho aby bylo nutno otrhat zateplení dejte vědět uvítám jakýkoli nápad.

Díka Tom  

 drson@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.7.2007 10:37
Vosy nemají kam odletět na podzim, dělnice vyhynou, zimuje jenom matka (většinou nezimuje v hnízdě). Na jaře pak založí nové hnízdo (případně se nastěhuje do starého). Zabijete-li brzy na jaře vosu je to totéž, jako byste vybili za 2 měsíce celé hnízdo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika