Co dělat proti plzáku španělskému?



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
      
host - 213.126 (?) 
14.9.2013 13:10

Na místě rozmačkat, a vyhledavat další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 67.130 (?), 13.4.2014 11:20

ty mrchy zerou vse-pry aromativcke byliny nazerou - kopr, zlikviduji v zarodku, v medunce si snad delaji hnizdo, babicka je davala do vapna, jenze co snimi pak, takze kdyz uz jsou to takove potvory, chci z nich taky aspon neco uzitecneho mit a na nejake rozslapavani jsem moc mestska, takze vse, vcetne vajec leti na noviny, na ryceck a na ohen, at je z nich aspon uzitecny popel, zadny smradlavy sliz. Popelem pak sypu zahonky nebo kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.130 (?), 13.4.2014 12:21

Mám obavu, že letos se jim bude letos kvůli mírné zimě dařit, a nejenom jim.Ve skleníku je už sbírám od února.Chutná jim všechno-salát, jahody,jiřiny, sazeničky letniček..Nejspíš jsem si je na podzim donesla do skleníku s kompostem, nebo hnojem.Vyrážím večer s čelovkou.Ve skleníku se to ještě jakž takž dá vysbírat, ale mám strach z letošního léta.Venku už řádí i mšice.Pálit plzáky mě nikdy nenepadlo, jsem barbar, zajeju je vařící vodou a ráno vyleju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Michaela J. - (7) - 48.211 (?), 10.5.2014 20:36

Mně se osvědčilo ustřihnout asi 5-10 cm vysoký kruh z plastovky a dát ho okolo rostlinky o kterou nechci přijít-sice to není žádná krása ale květiny a sazeničky to uchrání.Vždy je vidět kterou rostlinku jsem takovýmto plůtkem chránila a na kterou jsem zapomněla.Ještě to obsypu logrem, naštěstí máme velkou spotřebu kávysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 17.5.2014 20:58

Zdravím, taky obden sbírám, nejlépe po půlnoci s čelovkou - za večer necelé 2L.

Ale mám dotaz - osvědčilo se mi sbírat je do PET lahví s širším otvorem, zaplnit do 3/4, vytlačit co nejvíce přebytečného vzduchu - za 2-3 dny je z nich i bez solení břečka (chvilku než vyvane hodně smrdutá), navíc s časem to dále kvasí. Zkusila jsem to použít jako hnojivo, ale bojím se přehnojení, zatím rostliny prospívají. A tady je dotaz - netušíte někdo, co to vlastně obsahuje a kolik toho lze použít, abych rostlinám neublížila? Zatím "přilepšuji 2x za rok troškou od oka.

Vedlekší efekt - určitě to jde použít jako biologická chemická zbraň pokud máte zvědavou sousedku, stačí trochu ubryndnout u plotu, kde šmíruje a před smrádkem budou utíkat všichni laugh

Pokud to budete zkoušet, nenechavat lahev na sluníčku, už jsme zažili i explozi, kdy tlak vytlačil zašroubované víko a lítalo to dost vysoko devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 17.5.2014 21:47

Tak jako biologická zbraň to musí být pošušnáníčko laugh, já je házím do kbelíku s trochou vápna. Když je pár dní nevysypu na kompost, tak i ve vápně pekelně smrdí yes.

A ted mě omluvte, přestalo pršet... vyrážím s baterkou za nočním dobrodružstvím na zahradu laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika