Vytápění skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?) 
25.9.2012 20:19

Dobrý večer. Neznám - co to je? Prosím, popište co je na fotce a jak to funguje. Děkuji Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.9.2012 13:46

Je to plastová ohrádka (k individuální ochraně jednotlivých rostlin) do které se nalije voda, která má efekt akumulační, při nižších teplotách izolační a pokud mrzne (horní část se stáhne jako do indiánského Tee Pee a po zamrznutí funguje jako iglů.  Jinak si pro inspiraci dejte do vyhledávače Kozy coasts a najdete plno i jiných řešení. S pozdravem 

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirka-K - (1) - 209.64 (?), 26.9.2012 14:50

To vypadá moc pěkně, jenom mě trochu zaráží ty ceny (nehledě na to, že u nás to asi k sehnání nebude). Něco s analogickou funkcí (pokud by nevadilo, že to bude trochu nevzhledné a bude zabírat o něco víc prostoru) by se dalo vyrobit ze 3-4 PET lahví s vodou a kusu netkané textilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?), 26.9.2012 22:04

Dobrý večer. Děkuji za vysvětlení - dobrá, velice dobrá myšlenka. Jestli tomu dobře rozumím, tak je to vlastně "obruč " vody a v ně je umístěná nádoba s rostlinkou. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 27.9.2012 11:32

Pochopitelně se nejedná jen o rostliny v nádobách´ale i rostliny volně vysazené.Přikládám ještě jeden ilustrační obrázek obdobného zařízení. Myslím si, že by mělo jít vyrobit něco obdobného i v českých podmínkách, prakticky na koleně. 

    Mr Big

Vodní stěna
Vodní stěna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 27.9.2012 14:14

Chápu princip tohoto zařízeníčka ale stále mi nějak uniká smysl jeho využití. Pokud někdo pěstuje tři rostliny tak snad, ale pro běžnou praxi? Pokud sadím vzrostlé rostliny tak riskuji zmrznutí protože se do toho krytu nevlezou, pokud jsou malé tak nevidím důvod vysazovat je na záhon. Po letošním zmrznutí rostlin rajčat a jejich následném obrašení ze země (kdy pak v růstu dohnaly i ty později vysazené) to vidím dvojnásob jako zbytečnost.

Před pár lety jsem zkoušel vysadit rajčata velmi brzy na záhon (duben) a zhotovil jsem jim z pletiva kryty omotané strečovou folií a na ně navlíkal igelitový pytel. Místo folie by se dala použít jiná izolační hmota, klidně by se dal použít i dvojitý igelitový pytel do kterého by se nalila voda a suploval by výše uvedené zařízení. Čeho tím však dosáhnu? Toho že rostlina čučí a neroste protože je chladno, to ji raději nechám v květináči za oknem nebo ve verandě.

Berte to jako můj názor na věc a v žádném případě neodrazuji nikoho od laborování, ba naopak, jsem pro každou legraci co se rajčat týče.

Na obrázku je princip který by mohl fungovat. Zhotoví se z pletiva (s obdelníkovými oky) kruhový koš (zelená), postaví se na zem (hnědá) a na něj se navleče patřičně velký igelitový pytel a zpětně se ohrne (modrá), a do něj se následně naleje voda. Vnitřní stěna pytle se tlakem vody opře o konstrukci a přizpůsobí se jeho velikosti a zároveň "vyšponuje" venkovní stranu pytle. Síla vodní stěny by byla dána rozdílem v průměru koše a pytle. Jen je potřeba nahoře pytel zajistit (svázat) aby ho tlak vody nestahoval dolů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 27.9.2012 20:26

Nechápu, proč se divíte těm co nemají skleník ani zasklenou verandu, že chtějí mít rajčata co nejdřív. Třeba se také chtějí pochlubit, že už sklízí rajčata.Ve třetí dekádě dubna je většinou takové počasí, že rajčata v pohodě rostou ve volné půdě. Problémem je jen několikadenní ochlazení většinou v první polovině května a všechna opatření slouží jen k překlenutí tohoto období. Pokud jde o zmrzlé ev. prochlazené rostliny rajčat, tak já mám úplně jinou zkušenost.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.9.2012 20:42

Ono alespoň u mne to není o chlubemí, ale o nutnosti. Vzhledem ke krátké vegetační době trvá rajčatová sezóna u nás slabé tři měsíce. Každý den uspíšení v první polovině roku, kdy je dost světla je přínosný. Osobně bych v našem kraji nejraději netrápil ani sebe ani ty rostliny. Kdyby dováželi rajčata ze Slovenska nebo z Bulharska, koupím si je a budu pěstovat zelí. Ale odmítám chroupat ty Holandské umělohmotné náhražky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.9.2012 20:57

Asi si nerozumíme, pokud chci mít brzy rajčata, tak je nechám v květináči a případě ochlazení je šoupnu za okno na parapet, na to nepotřebuji skleník nebo prosklenou verandu. To že vysadím rostliny ven na záhon, dle mých zkušeností moc sklizeň neurychlí. Přikládám snímky z mého laborování, rostliny jsem měl pod "nosem", chránil je fólií, ale ty v květináčích rodily dříve, a ty vysazené po zmrzlých byly stejné jako ty o které jsem se staral venku od konce března.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.9.2012 16:21

A není to tomu rajčeti poněkud malé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika