Poraďte jaký skleník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 227.200 (?) 
11.1.2013 11:12

Pro pana J.R. Rajčata mám vždy vysazená v řadě. Podmínkou je,  že musí být stejně vysoké opěrné kuly, na které nahoru přiklepnu několika hřebíčky střešní lať a přes ní pak na obě strany přehnu netkanou textilii, která se tak nemůže nahoře o kůly protrhnout. Kraje k sobě pak uchytím kolíky na prádlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 65.144 (?), 11.1.2013 11:17

To mate dobre vymysleno. Netkanou textilii se da foliovnik 'vylepsit' na obdobnou uroven jako sklenik, ale je s tim nejaka ta prace a starost navic. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 227.200 (?), 11.1.2013 11:53

Trochu práce s tím je, ale nestojí to žádné tisíce, funguje to, zvládne to každý a dá se to použít i k ochraně venku. V jednoduchosti je síla. Kamarád dlouho nemohl pochopit, jak je možné, že moje rajčata zrají stejně brzo jako ta jeho, když já mám jen foliák a on skleník. Teď používá můj nápad i ve skleníku. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 11.1.2013 12:48

Také dělám ve skleníku fóliovník z netkané textilie hlavně z jara proti mrazíkům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 11.1.2013 15:26

co tam zapálit svíčku dělali jsme to v zimě jako pohraničníci a nevěřili by ste jak ten plamínek ve 20 stupních mrazu za pár minut zahřeje prostor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.1.2013 12:33

Zjara když hrozí nějaký ten mrazík přitápím lihovým kahanem, vydrží hořet déle než svíčka a jde nastavit větší plamen. Jinak přes zimu máme pro náš skleník využití jako sušák na prádlo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 232.138 (?), 12.1.2013 13:52

Tak skleník u zdi domu, to je super, něco podobného chci taky, zeď akumuluje a vyrovnává teploty a v případě nouze není problém připojit radiator z ústředního topení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.1.2013 16:36

Ten skleník je sice u stodoly, ale ta tepelná akumulace zdi je úžasná. Např. když bylo v říjnu -6°C, tak ve volně stojícím skleníku už rajčata zmrzla a v tomto ne. Celkové foto je tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 21.4.2013 16:58

Nesouhlasím s Vámi. Je dobře při rozhodování o skleníku myslet ekonomicky, ale němělo by to být jediným hlediskem. Bez peněz do skleníku nelez by mělo platit, to si raději pořiď foliák ten je levnější variantou.A pořizovat si skleník s vidinou návratnosti u hobby produktů je nesmysl, včetně květinářství. Skleník pro rodinu by měl být oázou odreagování se a zapomenutí na běžné starosti životních peripetií. A v tom hobby skleníky na ČStrhu a v nabídce plně splňují. Jinak lze skleník nahradit i polykarbonátovým pavilonem jenž je výbornou stavbou pro rodinnou relaxaci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Joska6 - (5) - 239.173 (?), 19.2.2013 17:41

Mám skleník od Lanitu a jsem s ním spokojený. Pořádně jsem si ho ukotvil a myslím, že zvládne i větší vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika