Jak často zalévat okurky



host - 242.219 (?)
17.6.2009 22:19
je to blba rada ja jsem nechala zem ve skleniku jaka byla a jen ji hnojim a nemam zatim problem letos to vydrzte a pristi rok smichejte s obycejnou hlinou.vsechny rady tady jsou dobre.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 14.6.2009 22:04, zobrazeno: 20865x

Dneska v tom horku jsem ve skleníku zaléval okurky dvakrát a i tak mi to přišlo málo... Jak často je zaléváte vy?

Mám tam komplet novou zeminu přímo ze zehradnictví (substrát na zeleninu) do hloubky asi 80cm,  je vzdušná a nemá žádný jíl, cože je možná škoda... myslím si, že tu vláhu pořádně neudrží "nahoře" a bohužel okurka kořeny do hloubky prostě nemá...

co s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 15.6.2009 1:30

Nejlepší zemina pro zeleninu je ze záhonku, dá to trochu práce, ale určitě se to vyplatí.Současné prodávané substráty opravdu rychle vysychají, pokud vyschnou zcela, pak velmi obtížně nasakují zpět vodu, v květníkách se často stane, že při zalévání se oddělí substrát od nádoby a celé to plave(toto se stává, když se vyschlý substrát s květníkem ponoří do vody, aby rychle nasál vodu),nemají moc živin a o biologické aktivitě ani nemluvim, snad jediné živé jsou tam vajíčka nebo larvy smutnic.V sadovnictví jsme se učili, že se do zeminy k rododendronům přidává písek, prý proti vysychání, drží vlhkost (vzpomeňte si na pískoviště, prvních pár cm sucho a potom mokro).Podle mne všechna voda proteče koupeným substrátem.Jediná rada ode mne je zalévat, zalévat,zalévat.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 15.6.2009 18:03

no vidíte, a já si nechal poradit od zahradníka a vykopal v novém skleníku snad 80cm zeminy a místo toho navezl nový substrát firmy SOBĚSLAV... celkem 80 velkých pytlů, stálo to strašný peníze a nakonec jsem to tím vlastně pokazil, co? :(:(:(

dneska jsem to kontroloval, včerejší důkladně zalitá např. rajčata (3 litry na jedno rajče!) byla dnes do hloubky 20 cm SUCHÁ!!! mazec, to jsem nečekal...

takže jsem několik hodin lítal na pole a lopatkou vykopával a na jemno drtil ornici, to je jílovitá půda, drží vodu

kolem rajčat i okurek jsem opratrně udělal jakoby "límec" do hloubky asi těch 20cm a tam tu ornici spolu se substrátem dal a pak pořádně postupně zalil...

bylo znát, že ta ornice tu vodu krásně drží, snad to pomůže!!!

tahle rada od zahradníka ohledně čistýho substrátu byla asi moje největší chyba v zahradničení v životě...

co myslíte, POMŮŽE TO TEĎ???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 15.6.2009 18:12

Všechny zahradní substráty prodávaný v pytlích, jsou převážně rašelina. rašelina drží vodu, ale nesmí vyschnout. Nejlepší je, at tenhle substrát dáváte kamkoliv, ho smíchat půl na půl s normální zeminou nebo kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 15.6.2009 18:22

to nesouhlasím, to bych tenhle problém přece neměl...

je to stejné jako když to dáte do truhlíků... pár dnů nezaléváte a pak při zalití voda jen PROTEČE, nic se nenasákne a vodu nezadrží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 15.6.2009 18:52

Však proto říkám, že je potřeba jí smíchat s jílovitou složkou (zahradní zeminou nebo kompostem)

Rašelina je hodně pórovitá a když je horko (jakože ve skleníku je) tak rychle vyschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 15.6.2009 18:57

přes zimu to provedu důkladněji, byla to jednoznačně špatná rada od profesionála která mi hodně komplikuje zalévání atd...

myslíte že by to jako prozatímní řešení mohlo stačit? to co jsem napsal výše... kolem každé rostliny zapracováno do hloubky 20cm tak 5-6 malých lopatek ornice a ještě jsem tam dal maličko takového přípravku na zadržování vody, hydro gel se to myslím jmenuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 15.6.2009 19:08

Možná bych vrchní vrstvu obohatil o písek a a onu zahradní zeminu a přikryl to černou netkanou textilií. Ta pod sebou také zadrží dost vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 17.6.2009 1:46

Myslím si, že by přidání písku nebo ornice mělo pomoci, hlavně dejte pozor na poškození kořenů!!!Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.219 (?), 17.6.2009 22:19
je to blba rada ja jsem nechala zem ve skleniku jaka byla a jen ji hnojim a nemam zatim problem letos to vydrzte a pristi rok smichejte s obycejnou hlinou.vsechny rady tady jsou dobre.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika