Růže - zčervenaly listy, nekvete



Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?)
26.5.2010 18:40

Simono a ostatní, šla jsem pátrat sem na web, jestli něčí růže trápí to co moje a vida - ano. Mám růží mnoho, to, co je na obr. 6 mám u dvou na jaře sázených růží Chippendale a Nostalgie, obě originál z B. Nějprve začaly poslední centimetry (cca 7-8) výhonků vadnout a teď jsou už kaput.  Všechny ostatní letos sázené i starší v pořádku. Mšice zatím nemám nikde, jsem v teplé oblasti, je tu stále hodně vlhká - přemokřelá půda.  Červená barva výhonů taky, ale růže bylůy pro mě nové a nenapadlo mě pozastavovat se nad tím. Jedna růže byla do půdy zapuštěná ve velikém květináči, tu jsem dala pryč pod střechu, ta druhá je zasazená a nevím, jestli ji mám radši vykopat a dát taky do květníku. Moc by mě zajímalo, kde je problém. Pěkný večer D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 242.216 (?), 22.5.2010 19:47, zobrazeno: 19075x

Prosím o radu. U růže (popínavá) zčervenaly listy (mají vínovou barvu) a růže vůbec netvoří poupata. Co se stalo? Co ám s růží udělat? Mám ji nějak seříznout, nebo růži vykopat?

Díky všem!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 23.5.2010 0:08

Některým růžím rostou nové lístky červenavé, jinak listy mohou červenat také chladem. Poupata mám zatím také jen na některých, ostatní je ještě nemají. Nesmíte na ně tolik spěchat, letos bylo dlouho chladno. Poupata určitě vytvoří a listy zezelenají, až se pořádně oteplí. ANI ŘEZAT, ANI KOPAT, není důvod!!   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 23.5.2010 8:15

Podle dotazu usuzuji, že požadujete květ od okamžiku, kdy růže začne rašit a trvale zelené listy. To nesplní žádná růže, zvláště ne pnoucí. Tedy vykopejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.133 (?), 23.5.2010 20:52

Zapomněla jsem uvést, že růže nekvetla ani vloni a listy měla taky červené. Letos totéž, přestože vedlejší růže už mají poupata. Vedlejší růže mají listy normálně zelené, jenom tahle je má všechny sice krásně lesklé, ale červené. Nevím, jestli je nějak zplanělá nebo to je nějaká nemoc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 23.5.2010 20:56

A jiné roky měla listy zelené? Není to jen druhem růže, že má listy červené? Já tedy nemám ještě na růžích poupata a ani moc od jara nevyrostly-zatím, vždyť bylo stále dost chladno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 23.5.2010 21:52

Některé moje růže mají listy zelené, některé je mají do červena jen zpočátku, některé (hlavně s tmavší barvou květu) je mají do červena celý rok. Kvetení záleží také na tom, jak je silný keř. Zplanělá určitě není - výhony z podnože jsou slabší s menšími listy a světle zelené.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.6 (?), 23.5.2010 23:26

Těžko říct co máte za problém, dnes jsem prohlídla růže a ihned jsem šla míchat postřik (Mospilan). Některé růže mají zvadlá poupata, je to nějaký škůdce, nevím jak se jmenuje. Podívejte se na Špatně vyvinutý květ růže.

Postříkat můžete listovým hnojivem Hycol + Mospilan, roztok podle návodu.Zítra dodám foto. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 23.5.2010 23:54

Taky jsem dnes stříkala, některé růže měly konce úplně obaleé mšicemi :-(

S červenými novými výhony jsem se před pár dny taky trápila. Jedna mladá popínavka má lesklé, vínově červené listy. Je to mladá rostlina, na svém stanovišti je druhý rok, loni po vysazení vypadala, že odejde, teprve letos začíná jakž takž růst. Loni ale byla normálně zelená, tak mě letos trochu vyděsila, stejně jako druhá vedle ní (angličanka), která raší bujně, ale má zlatočervené listy. Ostatní růže (všechny mladé, sázené loni nebo předloni) jsou normálně zelené, maximálně mírně načervenalé, jak mladé výhony růží bývají.

Chlad by opravdu mohl být důvod. Máme zahradu ve svahu a obě "červené" jsou na okraji terasy u schodů, vystavené chladnému vzduchu, který proudí jako průvan dolů do údolí. Ostatní růže jsou dál na terase, v chráněnější poloze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 24.5.2010 12:01

Asi to bude tou zimou, bohužel večer pršelo, tak mohu stříkat znovu. Ta růže je jednou kvetoucí nebo opakuje kvetení? Pokud kvete jednou a něco ji zničí poupata, patrně už nepokvete.

Piano
Piano
Popínavá Sympathie
Popínavá Sympathie
Bez názvu
Bez názvu
Už nepokvete
Už nepokvete
Neznámá 2008, loni i letos poupata zničená
Neznámá 2008, loni i letos poupata zničená
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 26.5.2010 18:40

Simono a ostatní, šla jsem pátrat sem na web, jestli něčí růže trápí to co moje a vida - ano. Mám růží mnoho, to, co je na obr. 6 mám u dvou na jaře sázených růží Chippendale a Nostalgie, obě originál z B. Nějprve začaly poslední centimetry (cca 7-8) výhonků vadnout a teď jsou už kaput.  Všechny ostatní letos sázené i starší v pořádku. Mšice zatím nemám nikde, jsem v teplé oblasti, je tu stále hodně vlhká - přemokřelá půda.  Červená barva výhonů taky, ale růže bylůy pro mě nové a nenapadlo mě pozastavovat se nad tím. Jedna růže byla do půdy zapuštěná ve velikém květináči, tu jsem dala pryč pod střechu, ta druhá je zasazená a nevím, jestli ji mám radši vykopat a dát taky do květníku. Moc by mě zajímalo, kde je problém. Pěkný večer D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika