Vyvazování letorostů révy do drátěnky



Stránky: 1,  2   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
14.6.2013 21:36, zobrazeno: 10313x

Máte někdo fígl jak umístit letorosty do dvojdrátí?

Hlavně u odrůdy Solaris rostou letorosty buď vodorovně s nosným drátem nebo se vyklánějí do meziřadí, a zastrčené letoroty vypadávají, naopak např.Cerason roste pěkně vzhůru. Díky za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.6.2013 22:20

Já mám jen jednoduchý drát a letorosty vyvazuji papírovými drátky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.6.2013 22:48

asi jsem se špatně vyjádřil, měl jsem na mysli letošní jednoleté výhony, které mají být v dvojdrátí, loňský letorost také vavazuji pomocí pap.drátku, jen ty letošní tam nějak mezi dráty nechtějí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 14.6.2013 23:02

Nezdá se mi, že by Solaris měl převislý růst, jsou jiné odrůdy, které k tomu mají větší sklony. Ale všechny se dají zastrkovat do dvoudrátí bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.6.2013 23:07

Já mám jen jednoduché dráty a letorosty vyvazuju umělohmotnými kroužky. Některé odrůdy rostou i vodorovně do stran. Kdybych je mordoval nahoru, tak je vylomím. Tak ho nechám růst a později ho opatrně zafixuju směrem vzhůru. Nebo ho oželím, pokud je více normálních a vylomím ho. Ale takhle se můžu crcat se svými pár keři, ne na vinici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.6.2013 7:18

Nevyjádřil jste se špatně, mám asi 50 keřů, z nichž většina je na drátěnce, a jednoleté výhony vyvazuji drátky tak jak potřebuji, mnohdy se jim také nechce ale holt mají smůlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.6.2013 7:33

pokud je tam přivážu, nebude pak problém s vytahováním odstřihnutého tažně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 15.6.2013 7:34

Předpokládám, že ty drátky v papíru se dají koupit. A pak se likvidují, nebo se nechají zreznout? U nás jsem je nikde neviděl. Samozřejmě, nejsme vinorodá oblast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.6.2013 7:44

ty naštěstí mám, ale přece jen pokud to tam zašpendlím na více místech, tak abych to neodvazoval půlden laugh třeba ryzlink r. roste pěkně, ale Solaris to je divočina frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 237.232 (?), 15.6.2013 8:12

Papírové drátky jsou velmi tenké. Při řezu je nůžkami rozstříhnu a nechám svému osudu. Do jara většinou papírek zmizí, ale ne vždy. Nikdy se nestalo, že by se odstřižené drátky při kultivaci pletly pod nohama.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika