Výsadba révy vinné



host - 202.96 (?)
14.4.2010 12:14

Dobrý den, včera jsem dostal ve sklenici s vodou řízky révy.Jsou cca 30-40cm dlouhé.Všechny jsou už narašené.Kamarád mi říkal, že to mám zasadit tak, že mám nechat poslední očko asi 3cm nad zemí.Ostatní očka vylámat.Ale co jsem tady pročítal, tak se uvádí že se to má celé zasypat hlínou až nad to poslední očko.Pokud ano, nevadí že to narašení je docela veliké cca 3cm, už jdou vidět i lístky. Děkuji Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 64.7 (?), 5.3.2010 14:23, zobrazeno: 66961x
Jen pár informací pro začátečníky, přezkočím přez přípravu pozemku a půdy rovnou na výsadbu. Máme dva druhy sazenic obyčejný řízek který se stříhá na 4 až 5 oček o délce 30-40 cm a nebo podnož s naštěpovanou odrůdou která je většino o polovinu kradčí a má dvě očka, tyto sazenice jsou pak odolnější vůči révokazu a houbovým chorobám. Nejobvyklejší způsob sadby je do jamek s půdorysem 20x20 cm při hloubce 40 cm do kterých se přidává kvalitní kompost bez ponrav a drátovců, které by nám vykousaly kořeny. Kompost se nesmí házet na dno jamky aby nevytvořil vrstvu, ale snažíme se ho promíchat se zeminou, pak dáme sazenici do jamky a z poloviny zasypem zeminou a nalijem do ní 5l vody. Také je dobré sazenice před výsadbou obalit tzv. blatíčkem což je směs jílovité půdy obalená kolem sazenice, to to se dělá kvůli lepší vododržnosti a k upevnění blatíčka můžem použít např. fášek:-) a pak zasypem až na vrch. Pokud sázíme naštěpovanou odrudu tak by roub měl být tak 5 cm na povrchem země. Kořeny by se měli seříznou tak na 5 cm hl.na jaře. Výsadbu provádíme na jaře přelom května/dubna a na podzim před zámrzem. Podzim je lepší kvůli vododržnosti a ulehnutí zeminy kolem sazenice, ale zas nevýhoda, že to může vymrznout. No v podstatě kdybych měl napsat celkové postup tak by toho bylo 3x víc, ale tohle by mělo stačit.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 5.3.2010 15:06

Ještě bych upřesnil: Když koupíte révu roubovanou v kontejneru nebo volně, tak se celý kmínek sází do země tak, že jen místo roubování je asi 5 cm nad zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.3.2010 9:32

kdyz uz jste tak pekne napsal o vysadbe-moc dobre napsano! chci se zeptat, ktere odrudy jsou z rizků odolne na vlastnich korenech-tedy rizkovanci???urcite tam budou nemale rozdily, ze? na podzim jsem vysadil sazenice-ruzne cv.-ktere jeste budu muset seriznout na dve ocka a prekvapilo me, ze odruda Müller Thurgau, která nepatri k nejmrazuvzdornejsim vubec neomrzla, jsem z Cech a bylo tu nejmin-18,9st, i kdyz ji tedy zkratim tak je to pro me zajimave, ze takrka neomrzla... diky za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 6.3.2010 14:48

O výsadbě a ošetřování révy si stojí za to přečíst přednášku pana ing. Kratochvíla

Může mi host xxx.xxx.64.7 napsat, kde zjistil, že se roubováním na podnože zvýší odolnost proti houbovým chorobám?

Otázka k mičurincovi: byly na podzim vysazené sazenice během mrazů pod sněhem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.3.2010 14:52

byly to sazenice v kontejneru-musim je zkratit ponevadz by byl nizky kminek, nakopcil jsem je, ale nad snehem bylo jeste tak 40.-50.cm výhony... a potvrdilo se mi, že jsme dosti tepla lokalita, nic neomrzlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.66 (?), 19.4.2010 20:51
Jak poznám, že jsem koupila roubovanou rostlinu a jak to mam zasadit, když roubovaná není? A co mam dělat s tím voskem co je nahoře na stonku, sloupnout nebo nechat? PROSÍM, PORAĎTE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 81.13 (?), 6.3.2010 19:33

Prosím, co je to ten " fášek "?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.180 (?), 8.3.2010 20:17

Kdy mam vyndat rizky z lednice? Chci je davat do pisku nebo hliny a do pet lahvi dik, poradte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.78 (?), 17.3.2010 17:17

Řízky vyndejte třeba hned, ale nechte je ještě ve tmě a vlhku až do výsadby, která se má provádět až je zem teplá asi 9 stupnů. K vlastí výsadbě si přečtěte můj příspěvek k prvnímu příspěvku v seznamu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.96 (?), 14.4.2010 12:14

Dobrý den, včera jsem dostal ve sklenici s vodou řízky révy.Jsou cca 30-40cm dlouhé.Všechny jsou už narašené.Kamarád mi říkal, že to mám zasadit tak, že mám nechat poslední očko asi 3cm nad zemí.Ostatní očka vylámat.Ale co jsem tady pročítal, tak se uvádí že se to má celé zasypat hlínou až nad to poslední očko.Pokud ano, nevadí že to narašení je docela veliké cca 3cm, už jdou vidět i lístky. Děkuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika