Ruská zima



Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.254 (?)
16.2.2012 13:23

Paľo děkuji, aspoň nějaká dobrá zpráva. Chtěla jsem jít v ne řezat, ale ve včerejší předpověji na úterý předpovídají -17, tak nevím, jestli se neupsali, protože jiné dny tak nanejvýš -7...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.2.2012 8:26

no mozna jsem za to i rad, ty mrazy trvaly uz dlouho a ba co vic, stalezelen rostliy uz dost trpely - slunce a mrazy-nic pro ne a o ovoc.stromech nemluvě-mraz.desky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.25 (?), 14.2.2012 19:11

Niečo som už ostrihal minulý víkend a tento to počítam, dokončím. Pokiaľ zrezávam staré kmienky, či viac ako dvojročné drevo, rany ošetrujem stromovým balzámom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.176 (?), 14.2.2012 21:18

Cez víkend v silnom mraze som s rezom neriskoval, navyše pri mínus 11 je práca nepríjemná. Vlani som staré kmene strihal pri mínus troch. Rezné plochy som zatieral hnedou syntetickou farbou. Balzám by stuhol a akrylát zmrzol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.254 (?), 15.2.2012 16:14

Paľo, a jak dopadla Black-Magic /snad tak nějak se to píše/... sadila jsem ji loni na jaře, vyjela docela hezky, ale nemůžu ji zkontrolovat - nedostanu se na zahradu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 182.54 (?), 15.2.2012 20:28

Zdeni, prezimovala dobre. Mínus 16 zvládla v pohode. Dole má hrúbku ceruzky, živá je do výšky 180 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.254 (?), 16.2.2012 13:23

Paľo děkuji, aspoň nějaká dobrá zpráva. Chtěla jsem jít v ne řezat, ale ve včerejší předpověji na úterý předpovídají -17, tak nevím, jestli se neupsali, protože jiné dny tak nanejvýš -7...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 182.54 (?), 16.2.2012 16:08

Netreba Zdeni ponáhľať, za prestydnutie v studenom vetre nám to nestojí. Ja som tiež odložil plánovaný rez vinohradu na budúci týždeň. Teraz u nás chumelí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.1 (?), 16.2.2012 17:18

Zdravím všechny a mám malý dotaz okolo střihu. Mám několik hlav, které jsem převzal po minulém majiteli. Jsou to víceleté zapěstované hlavy. S tim není problém. Loni zjara jsem dokoupil několik odrůd. Réví rostlo z oček ale abych něco nepokazil, tak jsem nepotřebné očka nevyslepoval, a na podzim jsem měl několik krásných " rybízů". Před zimou jsem sazenice nakopčil zeminou, teď to vypadá jako krtince z parohama. Letorosty jsou slabé a na kmínek se nehodí. Kdy je nejvhodnější doba na odkrytí makopčených sazenic a seřínutí na jedno nebo dvě očka.

Děkuji a zdravím z Ostravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 152.179 (?), 17.2.2012 8:06

"Únor bílý-pole sílí!" Ale hlavne nám sília bicepsy od lopaty na sneh! Tá snímka krajiny pod Pálavou už dnes Mirku vyzerá inak, však? Aj u nás od včerajška chumelí a chumelí. Ale čo majú hovoriť na Kysuciach? Nedajbože aby sa výraznejšie oteplilo.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.2.2012 8:50

V Břeclavi máme tak 3-4 cm nového sněhu, na tom místě pod Pálavou poprchalo a jestli je tam 1 cm tak je to hodně, stejně tak v Mikulově, teplota +1°C, za chvíli z toho bude jen břečka a marast. Díky tomu mokru mě přešla chuť motat se v bahně ve "vinohradu", fialový hnus, alespoň že nefučí jak včera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika