réva vinná - sazenice moštových odrůd



host - 174.190 (?) 
31.8.2008 19:08, zobrazeno: 10756x

Prosím o radu, které odrůdy jsou vhodné pro pěstování v n.v. 270 metrů n.m. na pardubicku.      Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 36.142 (?), 11.3.2009 15:41

Doporučuji, protože mám také zahradu na pardubicku, ale trochu níže, přímo u Labe jít stejnou cestou. Rozhlédnoutse vokolí co kdo a s jakými výsledky pěstuje a podle toho případně nakoupit sazenice. Je možné též požadat pestitele o prut ze zimního (předjarního řezu vinné révy) a vypěstovatsisvojezkušební, byť pravokořenné sazenice pro zkoušení. V našem regionu neexistuje šablona, jsou místa chráněnám kde roste vše, jsou studené polohy, kde je velmi obtížné najít vhodné sorty. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.36 (?), 9.4.2009 11:13

Jaky je problem v 'pravokorennosti' vinne revy? Ktere odrudy vyzaduji podnoz, a ktere lepe rostou jako pravokorenne?

Mam doma aktualne uz 5 druhu vinne revy, z toho 3 jsou urcite pravokorenne, jedna *mozna* neni (prave jsem sazel a nedival jsem se poradne). Jedna se o Prim. Bude problem, zacnou-li rust korinky i z horni casti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 9.4.2009 12:22

U pravokořenných je riziko že je zničí révokaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.74 (?), 9.4.2009 13:43

Nejsem si jistej ale pokud budete mít interspecifické odrůdy, tak ty by měly révokazu odolávat lépe než evropské, ale méně než na to šlechtěné podnože, ale pokud nejste z vysloveně vinařských oblastí, tak s révokazem problém mít nejspíše nebudete. Pro mne má štěpovaná sazenice snad výhodu jen v tom že si dám pomalou podnož pod bujně rostoucí odrůdu a nebo bujnou pod pomalerostoucí. V mích podmínkách 500mnm bych řekl, že mrazuodolným interspecifickým odrůdám štěpováním spíše uškodím, jelikož podnož nemusí být tolik mrazuodolná a navíc pokud pravokořenná odrůda přece jenom zmzne, může vyrašit pupen v úrovni země nebo pod ůrovní země. Např extrémě mrazuodolný Krystal kterej je středně rostoucí na SO4 což je jen středně mrazuodolná a středněrostoucí podnož je podle mne vyslovená zhovadilost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.74 (?), 9.4.2009 13:45

Ještě jedna věc jste přece jenom o dost níže, tak bych doporučil z co se týká moštových odrůd Biancu a Regent. U mne by ale již asi nedozrály

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika