Reva - druhy rok



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
11.5.2015 11:06

Důležité je, jak to narostlo v loňském roce. Z tý fotky nejde úplně poznat jak je to vzrostlý, ale na moc nic to nevypadá.

Pokud je loňské dřevo/kmínek slabší, než nějakých 7-8 mm a jako, že to tak vypadá. Tak jste to v zimě měla vzít u země/na 2 pupeny.

Obecně pupeny často raší tak nějak od zdola. Takže je možná šance, že ty nahoře ještě vyraší. V tom případě by se ty spodní při podlomu odstranily a nechal se jen nejspodnější jako záložní.

Pokud to však nevypadá na to, že se ty nahoře chytnou a je to fakt slabý, tak bych provedl takovou opožděnou opravu zimního řezu a to tak, že bych vylámal všechno, až na dva nejspodnější. Ten úplně nejspodnější pak po narůstu 5 listu uštípnul(budoucí záložní). Tím by se mělo docílit zapěstování nového mínku z druhého pupenu od spodu. Ten původní/loňský, bude od třetího pupenu odspodu holý a v průběhu roku, až přestane tak tlačit míza (červenec) bych ho ustřihnul 1cm nad tím novým letošním leterostem, co roste z 2 pupenu od spodu.

Zjednodušeně řečeno, téměř celý loňský kmínek bych poslal do háje zapěstoval nový z 2 pupenu počítáno od spodu.

S pozdravem GB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 135.107 (?), 7.5.2015 17:47, zobrazeno: 3354x

Dobry den, mohu poprosit o radu ohledne rustu revy v druhem roce? Sice jsem si neco uz nacetla, ale stejne v tom nemam jasno. 

Minuly rok jsem vysadila revu (asi 5 sazenic), nektere rostly vice nektere mene. Letos v unoru jsem je vyvazala v pozadovane vysce do oblouku, ale kdyz ted zacaly rasit, rasi jen dole. Prijde mi divne, ze je to jen dole, vzdyt takova zima nebyla? A co ted, bud jsem cetla, ze vyvazat nebo strihnout dole na jedno ocko a nechat rust cely rok novy kminek (to jsem neudelala, protoze jsem myslela, ze vyrasi ty ohnute pruty - na strihu byly zelene). Pak jsem jinde cetla ze mohu nechat kminek pokracovat z nejhorejsiho ocka, to bych rada. A prosim o radu co ted - mam tedy vsechny vyhony pod nejhorejsim vylamat? A kdyz je vylamu, kde budou rust listy?  

Potrebovala bych fak odpoved "pro blbe", nevim, jak s tou revou pokracovat ted, abych z nich vypestovala pekne kere. Chtela jsem stredni vedeni revy. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 11.5.2015 11:06

Důležité je, jak to narostlo v loňském roce. Z tý fotky nejde úplně poznat jak je to vzrostlý, ale na moc nic to nevypadá.

Pokud je loňské dřevo/kmínek slabší, než nějakých 7-8 mm a jako, že to tak vypadá. Tak jste to v zimě měla vzít u země/na 2 pupeny.

Obecně pupeny často raší tak nějak od zdola. Takže je možná šance, že ty nahoře ještě vyraší. V tom případě by se ty spodní při podlomu odstranily a nechal se jen nejspodnější jako záložní.

Pokud to však nevypadá na to, že se ty nahoře chytnou a je to fakt slabý, tak bych provedl takovou opožděnou opravu zimního řezu a to tak, že bych vylámal všechno, až na dva nejspodnější. Ten úplně nejspodnější pak po narůstu 5 listu uštípnul(budoucí záložní). Tím by se mělo docílit zapěstování nového mínku z druhého pupenu od spodu. Ten původní/loňský, bude od třetího pupenu odspodu holý a v průběhu roku, až přestane tak tlačit míza (červenec) bych ho ustřihnul 1cm nad tím novým letošním leterostem, co roste z 2 pupenu od spodu.

Zjednodušeně řečeno, téměř celý loňský kmínek bych poslal do háje zapěstoval nový z 2 pupenu počítáno od spodu.

S pozdravem GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika