Prodej sazenic - Krausovi Mělník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 168.31 (?) 
6.10.2021 9:18

Leto jsem dostal od Krausů - poštou téměř 800 sazenic v perfektním balení a kondici. K dnešnímu dni - tedy po 5 měsících je jich pryč 8 kusů. Takže za mne slušná práce.

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 7.11 (?), 5.3.2010 10:31

Já u Krausových kupoval na jaře před dvěma lety 10 prostokořenných sazenic Hibernalu, přišly v pořádku a ujaly se všechny, max. spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.3.2010 20:38

nemate tu nekdo zkusenosti se Zahradnim centrem N.O.S.? nabizi tam ledasjake odrudy revy... dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.70 (?), 21.3.2010 20:56

Jak jste s tím Hibernalem spokojený? Kdy Vám dozrává a děláte z něj víno, mám o něj též zájem, tak by mě zajímali Vaše zkušenosti (úroda na keř, chuť, cukernatost,... popř. ošetřování...) Díky...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.3.2010 20:02

tak mi dnes prisly ty sazenice revy, vypadaji skvele, vse OK... vse parafinovane, jen jedna je parafinovana i pres pupeny, vyrosotu i pres ten parafin nebo to mam malinko oskrabnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 31.3.2010 21:37

Pupeny vyrostou snadno i přes parafín, pokud je sazenice v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.3.2010 22:06

sazenice vypadaji velmi dobre, i koreny jsou dobre... diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.194 (?), 1.4.2010 5:17

Kolega mi kupoval u Krauzovích sazenice révy.Sazenice jsou pěkné, dostal jsem k nim také návod na pěstování.Jediné co mi zkazilo náladu je, že nebyly sazenice označené(co je to za odrůdu).Tak doufám že to ten Vostorg je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.250 (?), 16.8.2012 20:51

Dobrý den, od Krausů z Mělníka mám ke dnešnímu dni vysázeno cca 3000 ks jejich sazenic, a to hlavně moštové odrůdy (novošlchtěnce), především Hibernal, Aurelius, Rubinet a Neronet. Také pro vlastní konzum několik stolních odrůd. Musím říct, že se ujaly prakticky všechny sazenice, a to jak stolní, tak moštové. Úmrtnost sazenic prakticky nulová, srůst s podnoží výborný. Je důležité upozornit odběratele sazenic, že pokud dostatečně nezhodnotí stanoviště, kde má být sazenice vysázena (volba místa a k tomuto místu volba podnože a odrůdy) nelze očekávat uspokojivý výsledek. Réva do mnohých zahrádkářských osad zkrátka nepatří, a pokud je například vystavena pozdnímu jarnímu mrazu, ze kterého se nevzpamatuje (a že sazenice od Krausů se z 90% vzpamatovaly i v takovéto mé lokalitě - což jen svědčí o jejich kvalitě) není vina školkaře, ale pěstitele. Z vlastní zkušeností také podotýkám, že v některých případech menší množství kořenů a slabší dřevo na sazenici nehraje ve výsledku žádnou roli (pokud se nebavíme o tom, že tam je těch kořenů v řádu jednotek a očko nahoře žádné - což se ale u sazenic od Krausů zatím ani jednou nestalo). Z vlastní zkušenosti vím, že školkaři vždy rádi poradí a případný problém s Vámi velice rádi vyřeší, proto bych spíše volil cestu nechat si poradit a situaci vyřešit a třeba si i nechat odrůdu a podnož doporučit, než ventilovat na fóru nějaké polopravdy, protože kdybych od pana Krause sazenice neměl, je možné, že bych Vám snad i uvěřil. S přáním hezkého dne. KEPR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.98 (?), 31.8.2012 22:13

Nškolikrát jsem na internetu hledal od firmy Kraus nabídku sazenic, jejich sortiment a vždy jsem po chvilce znechucení od toho upustil, nepodařilo se mě ji na jejich stránkách ani jinde najít. Zřejmě prodej sazenic je jen nějaká jejich přidružená výroba na druhé koleji vedle prodeje vín. A tak raději jezdím pro sazenice ke konkurenci, i když je to dál, například velmi kvalitní web s nabídkou má pan Knížek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika