Prodej sazenic - Krausovi Mělník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
31.8.2012 22:20

ten však vede sortiment stolních nebo univerz.odrůd, Krausovi jsou víc na moštovky a sortiment je spíš takový, že jim napíšete co chcete zač a oni to buď seženou nebo ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 32.73 (?), 8.9.2012 20:55

Nevím jak Krausovi, ale Knížek mi přijde docela drahý. Bral jsem od něj dvoje sazenice, jedny byly ok, rašily dobře a rostou taky dobře, druhé nebyly ani zavoskované, ani správně zakrácené a očka byla mizerná, z 5ti sazenic se nakonec chytila jen jedna, kterou jsem zavčasu přihrnul růvkem a tím ji zachránil, ostatní byly po týdnu květnových veder už mrtvé, 14 dní po vysazení. Být trochu vitálnější a hlavně zavoskované, byly by OK. Ale i ta jedna, co přežila, roste mizerně. Takové mrzáky mi neměl vůbec prodávat. Navíc všechny sazenice má na jednom druhu podnože SO4 (usuzuju z toho, že mi nedal podnož na výběr, jen suše sdělil, že "jsou na SO4"), která nemusí každému do jeho půdy vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.9.2012 21:00

kdyz jsem byl predtim u nej ja, tak mel tusim jen na Kober 5BB, SO4 je obecně pro stolní odrůdy nejvhodnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 2.30 (?), 9.9.2012 8:11

Já už nakupuji u p. Knížka několik let a vždy se všechny sazenice ujaly. Mám už od něj asi 20 odrůd, které jsem vždy kupoval a také vysazoval na podzim. Ty, které jsem vysazoval loni narostly letos do 2-4m. Pokud se jedná o cenu, tak má p.Knížek ceny průměrné, v porovnání s ostatními prodejci (nemyslím samozřejmě velkopěstitele, kteří pěstují desetitisíce sazenic).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 9.9.2012 12:22

Musím souhlasit, pan Knížek se poslední dobou dobou zhoršil.  Sazenice jsou mnohem nižší kvality než dříve a s pravostí odrůd to už také není nejlepší. Ze všech prodejců, od kterých jsem kdy bral, paradoxně pouze Starkl měl 100% pravost odrůd. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.46 (?), 15.7.2013 20:08

Sazenice z Vinařství Kraus na Mělníku - výborná zkušenost! Na podzim roku 2012 zakoupeno a ještě téhož dne ručně zasázeno v mělnické vinařské podoblasti 30 sazenic odrůdy Hibernal - chytly se všechny a některé letorosty jsou již v současné době přes metr dlouhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.246 (?), 20.7.2013 9:12

Já mám k tomu jeden příběh se šťasným koncem. V květnu loňského roku(2012) jsem telefonicky kontaktoval tuto firmu a po konzultaci s ing. Krausovou jsem nechal výběr odrůd révy na ní. Bydlím v rodinném domku v Říčanech u Prahy, zahrádka hezká a můj děda tady pěstoval révu, kterou vysadill někdy kolem roku 1935. Odolávala všemu, ale firmě provádějící plynovou přípojku ne. No pařez to byl pořádný. Po konzultaci mi byly doporučeny a odeslány poštou prostokořenné roubované sazenice révy: Prim bílý, Prima N modré, Pollux, Mladen bílé, Uran růžové a Muscat bleu modré. Pošťák ten balíček vozill celý den v horku na slunci v kufru auta a když jsem ho dostal do ruky, tak byl horký jako z mikrovlnky. Hned jsem sazenice potopil do chladnější studniční vody a sázel jsem je až po 14 dnech - kolem 15 června. Vyryl jsem jamky asi 30 cm, na spodek jsem dal hrstku cereritu, na to trochu zeminy, sazeničku, zasypal a zalil. Do podzima byly výhony cca 180 cm. Po sestřihnutí letos v březnu má každá odrůda 10 hroznů a nesprchlo to! Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat vinařství Kraus Mělník za tak odolné a bujné odrůdy révy. Kdo nevěří, ať sem přijde a ukážu. Ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 20.7.2013 22:18

To já jsem dostal "sazenici" odrůdy Marlen zaslanou v obyčejné papírové obálce s výtáhlými výhony a čtyřmi třícentimetrovými oštípanými kořínky. - zasláno na dobírku za 200 korun. Tahle hrůza byla neživotaschopná - takže tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.229 (?), 28.7.2013 21:55

Jste přehnaně podezřívavý... A již několikrát zde bylo zmiňováno, že nejlepší je u Krausových osobní odběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika