Co Vaše réva? (rok 2011)



host - 168.12 (?)
31.12.2011 20:07

Tak mně akorát na konci listopadu vykvetlo vedle baráku několik větviček zlatice (škoda, že jsem to nevyfotil) a za ten teplý podzim tisíceré díky pánu Bohu. Že mi zkraje května omrzly nově vypučelé výhonky a růst réví se musel bonovit ze záložních oček, čímž se vše prodloužila letošní vegetační doba révy. Měl jsem ještě v říjnu značné obavy, že o téměř tři týdny opožděný růst způsobí špatné vyzrání dřeva. Naštěstí z té jarní šplichty přišel rozumný konec podzimu. Réví je pěkně zatažené, zdřevnatělé a neviděl jsem ani tendence že by se chtěly očka otevírat. Asi jedna z výhod pěstování révy ve vyšších polohách. Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4480) - 38.136 (?), 27.12.2011 19:27

Nestrašte! Já myslím, že ještě pořádně nespí. A má se trochu ochladit, aspoň kolem nuly, to by nebylo tak zlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.12 (?), 31.12.2011 20:07

Tak mně akorát na konci listopadu vykvetlo vedle baráku několik větviček zlatice (škoda, že jsem to nevyfotil) a za ten teplý podzim tisíceré díky pánu Bohu. Že mi zkraje května omrzly nově vypučelé výhonky a růst réví se musel bonovit ze záložních oček, čímž se vše prodloužila letošní vegetační doba révy. Měl jsem ještě v říjnu značné obavy, že o téměř tři týdny opožděný růst způsobí špatné vyzrání dřeva. Naštěstí z té jarní šplichty přišel rozumný konec podzimu. Réví je pěkně zatažené, zdřevnatělé a neviděl jsem ani tendence že by se chtěly očka otevírat. Asi jedna z výhod pěstování révy ve vyšších polohách. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.12.2011 10:29

Co na to říkáte? Teploty jsou stále hodně nad nulou a zlepšení se neočekává. Přikládám pár snímků a omlouvám se za kvalitu, ta bestie si ostří kam chce.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.12.2011 12:22

No, máte u domu dost teplo a už se Vám to začalo rozjíždět. Zhruba o tři měsíce dřív. Ten keř (keře) má kořeny v teple, takže asi máte podsklepený dům, s teplým sklepem?  S tím rašením ale stejně nenaděláte nic, můžete jen sledovat, jak si příroda poradí...  Ale jestli si dobře pamatuji, neměl jste podobný problém s předšasným rašením koncem zimy už loni? Jak to dopadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.12.2011 9:46

Ano je to tak, na toto téma jsme již měli diskuzi, tehdy se jednalo o velmi skoré rašení v předjaří. Jednalo se o bezsemenou Afroditu, vyrašila krásně ale ani jeden květ, letos má poslední šanci. Na snímcích se jedná o Afroditu a Kodrjanku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.30 (?), 29.12.2011 13:24

Zdravím do Poštornej, Mirku!

Pozeral som dnes na vinič okolo domu. Podobný úkaz ako na Vaších snímkach som našiel iba na niektorých sortách (Preobraženie, Pamjati Zacharovoj, Belehradský bezsemenný, "Nasťa"). Americké sorty (Jupiter, Saturn, Glenora, Sommerset...) sú čisté, bez bielej vatičky. Na Vašej druhej snímke sú vidieť aj pavučinky, pravdepodobne akarinózneho pôvodu. Predjarný postrek Sulkou to napraví.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.12.2011 9:48

Děkuji za pozdrav a za radu, se Sulkou bude asi problém se sehnáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 30.12.2011 13:43

Zná někdo důvod,  proč Sulku přestali prodávat? Používala se desetiletí. Jaká je za ni rovnocenná náhrada pro révu? Já ještě Sulku sice mám, ale věčně nevydrží. Olejové emulze (např. Oleoekol, Biool) jsou alternativní možnost pro malopěstitele. Draví roztoči - další možnost,... ale zajímalo by mne dlouhodobější vyhodnocení jejich účinnosti. Mohl by někdo poreferovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.40 (?), 30.12.2011 14:42

Namiesto Sulky je možné vo vinohrade použiť 4% roztok hnojiva SÍRA SK 520.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.12.2011 14:50

Díky, už jsem si to našel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika