Co vaše réva?



host - 160.6 (?)
7.9.2010 14:54

Zdravim revove nadsence rok je kazdopadne extremni, ale ja mam to stesti ze pestuji revu na trech stanovistich. 1.na dvore kryta poloha Jalovenskij ustocivij a prim. J. U. me letos prijemne prekvapil protoze cervnovi monzun prisel letos driv, takze kazdorocne sprchli J.U. letos krasne nasadil a ted to konzumujeme. Prim klasika. Na obou je par plesnivich listu. n.v. cca300 m.n.m. 2. Zahrada asi 200m. od dvora u ribnika kolem vzrostle stromi osvit po celi den, rano rosa. Letos uplna katastrofa prim bez listi J.U. tez 4lete, Bianka Regent Malverina (jednolete\ par listi zbylo. Vostorg lepsi Solaris vypada nejlip. Jedine labrusky, tem nevadi nic. 3. Kopec jihovychodni svah terasi mozna byvala vinice-nevite nekdo kde by se to dalo zjistit jestli byla-n.v. 390 m.n.m. Jmenovane predesle odrudy bez znamky napadeni. Dokonce i Olsava. Revu neosetruji a ani v budoucnu nechci. Vsecny kere ze zahrady presadim na kopec krome labrusk uz sem je tam par let trapil. Jeste musim rict ze nemam jasno mezi pernosporou a oidiem pro me to bylo proste plesnive. Kazdopadne poloha dela hrozne moc. Kadsura

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.9.2010 16:09
Reginu jsem sklidil (bohužel brzy) protože na ni začaly útočit vosy, bobule velké, křupavé, pevná slupka, chuť "neutrální", málo sladká ale to dávám za vinu absenci slunce za poslední měsíc. Dozrává i červená chrupka, ale ta už měkne a přitom je trpká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Myšák0606 - (5) - 160.10 (?), 5.9.2010 21:22

Pěkný večer. Tento víkend došlo také na první sklizeň a byla to Dakona, která letos plodí poprvé. Bobule už začaly praskat po deštích a vyžíraly je vosy. Chuť dobrá, ovocná, podobná švestce.

Dakona 28.8.2010
Dakona 28.8.2010
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Myšák0606 - (5) - 160.10 (?), 5.9.2010 21:40

Pokračuju v příspěvku. Letošní sazenice  - ELMA silně napadená peronosporou, Kišmiš lučistyj o něco méně. Sazenice Talismanu napadená slabě (letos 6 postřiků). Elma a Talisman silný růst kolem 2,5m. Kišmiš Lučistyj slabý, nestačí na kmínek. Vše roubované. Ještě se uvidí, jestli letorosty při letošním počasí vyzrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.65 (?), 6.9.2010 21:52

Ad Prim: Letos jsem udělal tu zkušenost, že dobře vyzrál jen na nejslunečnějším místě (zhruba polovina úrody) a tam byl dobrý, i když asi přece jen o něco slabší než loni.

Na ostatních místech buď gumový a jednou dokonce napadlý padlím.

Ale nezatracoval bych ho, letos je extrémní rok.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.6 (?), 7.9.2010 14:54

Zdravim revove nadsence rok je kazdopadne extremni, ale ja mam to stesti ze pestuji revu na trech stanovistich. 1.na dvore kryta poloha Jalovenskij ustocivij a prim. J. U. me letos prijemne prekvapil protoze cervnovi monzun prisel letos driv, takze kazdorocne sprchli J.U. letos krasne nasadil a ted to konzumujeme. Prim klasika. Na obou je par plesnivich listu. n.v. cca300 m.n.m. 2. Zahrada asi 200m. od dvora u ribnika kolem vzrostle stromi osvit po celi den, rano rosa. Letos uplna katastrofa prim bez listi J.U. tez 4lete, Bianka Regent Malverina (jednolete par listi zbylo. Vostorg lepsi Solaris vypada nejlip. Jedine labrusky, tem nevadi nic. 3. Kopec jihovychodni svah terasi mozna byvala vinice-nevite nekdo kde by se to dalo zjistit jestli byla-n.v. 390 m.n.m. Jmenovane predesle odrudy bez znamky napadeni. Dokonce i Olsava. Revu neosetruji a ani v budoucnu nechci. Vsecny kere ze zahrady presadim na kopec krome labrusk uz sem je tam par let trapil. Jeste musim rict ze nemam jasno mezi pernosporou a oidiem pro me to bylo proste plesnive. Kazdopadne poloha dela hrozne moc. Kadsura

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 8.9.2010 17:33

Nevím, odkud jste, ale pokud už teď konzumujete Jalovenskij Ustojčivyj, tak to s velmi vysokou pravděpodobností nebude J.U. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.8 (?), 9.9.2010 21:41

Dobrý večer. Dnes jsem ostříhala většinů hroznů z naší révy. Ještě by si zasloužila několik dní ponechat na rostlině, ale i tak jsem sklidila ubohá torza hroznů. Kolem mně poletovalo množství vos a sršňů, evidentně se jim to nelíbilo. Domů jsem je ani nebrala, protože včera,  když jsem přinesla několik takových hroznů domů jsem honila po kuchyni mravence a škvory.  Já jsem se jen chtěla zeptat jak bych mohla těch několik hroznů, které se mi podařilo zachránit nepoškozených, uchovat co nejdéle. Děkuji. Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 16.9.2010 8:36

Dakona je sice výborná vzhledově, ale tím její plusy končí. Relativně malé bobule, první ji napadají vosy. Ale nejhorší je chuť, tato odrůdy nedokázala ani loni nabrat víc jak 14% cukru, což je dost málo. Možná v teplejších oblastech se jí bude dařit víc.

Z jiného soudku, cukernatosti u moštových odrůd ze začátku září:
Golubok 13
Rondo 12-15
Cabernet Cortis 14-19
Solaris 18-20
Krystal 13-15

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.188 (?), 16.9.2010 17:53

Dobrý deň!

Moja Dakona po januárových mrazoch namrzla (napr.jednoročný kmienik odrody MOLLY-V.vifera mrazy zvládol), ale predsa len vyrašila a dala dva menšie strapce. Nemám cukromer, takže neviem koľko mala stupňov, ale chuťovo bola v rovnakom čase degustácie lepšia ako na nej naštepený Richelje, napriek tomu, že začala dozrávať o 2 týždne neskôr. Plody nie sú malé, semená nepatrné, v tomto roku jej osy dali pokoj. Takže zatiaľ som rád, že ju mám napriek tomu, že jej mrazuodoľnosť nie je chvályhodná.   Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 17.9.2010 8:55

Mě letos poprvé po čtyřech letech zaplodil Premier. Koštujeme už druhý týden, ale v deštivém počasí mu cukernatost stagnuje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika