Co vaše réva?



host - 144.70 (?)
4.5.2010 17:34
suhlasím. sulikol 70 g neuškodí.a na vlanajšiu mučnatku je lepši kontaktný
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 2.2 (?), 4.5.2010 10:31

U nás ve 450 mnm Střední Čechy to dopadlo po letošní zimě takto:

Prakticky bez poškození a alespoň z 80% rašící tažně jsou Bianca, Merzling, Hibernal, Ryzlink rýnský, Rondo. Raší spíše jen z čípků Agni (tady je to dáno horším vyzráním letorostů v důsledku houbových chorob), Muller Thurgau. Zatím nejpomaleji raší Regent, který trochu překvapivě pomrznul. Ale u toho je rašení v porovnání s ostatními odrůdami pozvolné, pak ale vše rychle dohání a v kvetení často i předhání:-) Jarní mrazíky místy poškodily novou výsadbu Solarisu, ale vše už raší z dalších oček. Ostatní výsadba přežila mrazíky bez problémů a dobře raší (Cabernet Cortis, Rondo, Rinot, Merzling).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 5.5.2010 7:51
Kdy nejdříve se mohu zbavit "mrtvého" dřeva aby to nemělo vliv na růst? Někdy se mi stane že zakracuji postupně suché, suché, suché a pak pic ho zelené, přitom očka neraší. Např. u Kodrjanky vyráží očka až u země a šlahouny mají i přez metr. Díky Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 4.5.2010 18:05

Tady (Chomutov) byla nejnižší teplota -19,5C. Bezproblémově přezimovaly Opál, Olšava, Ametyst, Královna vinohradu, vyrašilo prakticky 100% oček. Chrupka červená vyrašila z cca 80% oček. Nejhůř dopadla Panonia Kincse, která vyrašila pouze z necelé poloviny oček a to ještě jen vedlejší očka, téměř bez násady hroznů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 4.5.2010 16:54

Postřik Sulikolen účinkuje proti hálčivcům a vlnovníkům jen částečně. Pro dobrou účinnost je prý nutné důkladně smočit révu roztokem s vysokou koncentrací, čehož bych se v období plné vegetace docela bál.

Španělé mají možná pravdu, ale rezidua jsou naprosto ve všem a pokud byste se jim chtěl vyhnout, umřel byste hlady. (Ono množství zbytkových postřikových látek záleží taky na odpovědnosti vinaře, zda dodržuje doporučené ochranné lhůty - v západních státech je producentům často fuk kdo, kdy a kde (zvláště u vývozu) jejich produkt bude jíst nebo pít, hlavně že se prodá...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.70 (?), 4.5.2010 17:34
suhlasím. sulikol 70 g neuškodí.a na vlanajšiu mučnatku je lepši kontaktný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.5.2010 17:56
Včera jsem trochu podrobněji zkoumal jak raší vloni na podzim zasazené sazenice a jsem vcelku spokojen. Ustojčivyj Dokučajevoj, Jupiter, Arkadia (i z kontejneru), V 25/20, Vostorg, Augustovskij, Kišmiš Moldavskij již raší, Ametyst prozatím ne a Minskij rozovyj (z kontejneru) patrně uhynul. Ustojčivyj Dokučajevoj mám dvě rostliny, jednu jsem při výsadbě zakrátil na dvě očka, kořínky na cca 10 cm a celou jsem ji na podzim zahrnul pískovou zeminou. Druhé sazenici jsem jen zakrátil kořínky a trochu přihrnul listím. Ta přihrnutá zeminou vyrašila dříve a má tak dva týdny náskok!!! před její kolegyní, i když zastřihávání na dvě očka mi "trhalo srdce". Jinak u domu mají výhony již i půl metru a zatím vede bílá chrupka? následovaná Primem, Kodrjankou a na čtvrté pozici je červená chrupka. Bezsemená Afrodita roste "o dušu" ale květenství zatím nepozoruji.
Prim
Prim
chrupka bílá?
chrupka bílá?
Kodrjanka
Kodrjanka
Afrodita
Afrodita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 4.5.2010 18:32

moc pekne Mirku, zatim to vypada na skvely zacatek sezony, jen tak dal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.155 (?), 4.5.2010 21:18

Proboha odkud jste? Z Kalifornie?To u nás réva má 2cm pupeny!

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.12 (?), 4.5.2010 21:28
Hm, taky mi to přijde nějaký divný, takový šlahouny. Této délky tj. 20 - 30 cm mám z únorových řízků, který jsem před 14ti dny přesadil do hlíny. Navíc mám je ještě stále v místnosti temperované na 20 stupňů. Venkovní ranná réva má tak dva až čtyři centimetry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 4.5.2010 21:41

Mirek je z Břeclavi a nemůže odepsat, protože síří sudy na vinobraní.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika