Výcvik pejska



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
19.3.2018 10:46

Nepíšete, jak je pejsa starý? Jiné požadavky jsou na malé štěndo, jiné na dorostence. Není moc štěňat, které by nezajímali ostatní pejsové... spíš by to bylo špatně. Většinou nezajímají jen ustrašené, nevyrovnané psy. My jsme na cvičáku měli to, že první se pustila štěnda vyhrát a vyblbnout spolu, pak se chvíli cvičilo a zase hra.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Pavlucha - (1) - 90.197 (?), 18.3.2018 22:15, zobrazeno: 9008x

Dobrý den, pořídili jsme si pejska (rotvajlera) a doma je sice zlatíčko, ale jakmile dojde na výcvik, jakoby se neznal, dělá, jako bychom na něj vůbec nemluvili, na cvičáku neustále utíká za ostatními psy a jednoduše ho zajímá vše ostatní jen ne výcvik a už si nevím rady, co s tím :-D snažím se ho motivovat co to jde, ale už mi dochází nápady, nemáte někdo zkušenost s výcvikem pejska? (důležité jsou pro mě spíš základy, nic přehnaného)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.3.2018 10:46

Nepíšete, jak je pejsa starý? Jiné požadavky jsou na malé štěndo, jiné na dorostence. Není moc štěňat, které by nezajímali ostatní pejsové... spíš by to bylo špatně. Většinou nezajímají jen ustrašené, nevyrovnané psy. My jsme na cvičáku měli to, že první se pustila štěnda vyhrát a vyblbnout spolu, pak se chvíli cvičilo a zase hra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.89 (?), 21.3.2018 20:01

Dobrý den, základ výcviku je přivolání a to nemusíte cvičit na cvičáku, pořiďte si dlouhou šnůru, múže být i na prádlo a na procházce a itřeba doma na zahradě, šňůru navažte na obojek a při povelu ke mě šňůrou trhněte, jestli že pejsek přijde k vám ho pochvalte ale i když nebude chtít tak ho k sobě přitahněte aby si povel spojil s příchodem k vám, někteří pejsci se takél lépe učí pomocí odměny, šňůru můžete časem zkracovat, tyto povely je lepší učit bez přítomnosti dalších psů, protože pes se na vás bude více soustředit, musíte být důslední a jeden povel a spnění, ty ostatní povely jako sedni lehni nebo zůstaň už nejsou tak důležité.Přeji vám hodně trpělivosti.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.197 (?), 22.3.2018 21:48

Dobrý den, je potřeba pejska namotivovat, aby věnoval veškerou pozornost vám, soustředil se, zajímalo ho to, co říkáte a bavilo ho to :-D Mám pejska pitbula a také si dřív při venčení dělal, co chtěl a na povely mi slušně řečeno kašlal. tak jsem se zkoušela radit se známými, co mají psy avětšinou říkali, ať zkouším motivovat pamskem, co má pejsek rád, nebo hračkou, tak jsem koupila výcvikovou vestu, kam se právě dá připnout viditělně hračka - prvně mu ji ukáži, pak připnu a pejsek se pak víc soustředí, chodí hezky u nohy... v podstatě za tou hračkou a celkově mi to přijde supr, tak třeba by vám něco takového mohlo taky pomoct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.235 (?), 2.4.2018 18:47

pro cvičení je potřeba jednak zvolit něco, aby pes poznal rozdíl mezi..hrajem si a... velí se mi... Při hraní se ale nepoužívají povely takové, které psík MUSÍ poslechnout alespíš motivační..Tím,,něco,,...je třeba barva hlasu a taky - jak píšou jiní - jasný povel musí být splněn. Když na psa zavolám jménem, znamená to, že cosi chci, přijde ke mně (i kdybych ho měl jen pohladit či zatahat za ucho) Jednoduché je učit psa na vodítku - sedni, k noze-(pomalu při chůzi) při volno... jen až řeknu, ne když ho odepnu z vodítka... Prostě - pokud to baví oba, je to legrace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.215 (?), 11.4.2018 19:14

Já osobně bych v první řadě změnil cvičák, protože tam vy Vám měl instruktor vysvětlit co a jak. On totiž neposlušný rotvajler může být docela problém.Neberte to prosím ve zlémwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika