Topení do boudy



host - 97.74 (?)
28.8.2010 8:39

Zdravím, já mám Bernského salašnického psa a ten je venku celoročně, ale ten má na to srst a boudu má zateplenou.Taky máme čivavu a ta je doma.Já si myslím, že pejskům nedělá dobře, když jsou v mrazu v noci v bytě ránou jdou ven a tam jsou přes den, ty změny teplot jim určitě nedělají dobře a pejsek je pak náchylnější.Zkuste se zeptat chovatelů, kteří chovají ohaře jako vy.Já mám kamaráda myslivce má německého ohaře krátkosrstého a je celoročně venku a v listopadu nosí kachny z vody a je fit.P.O.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 25.70 (?), 18.8.2010 20:46, zobrazeno: 67376x

Dobrý den, potřebovala bych radu s topením do boudy. Nemá někdo zkušenost a poradí mi? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.74 (?), 19.8.2010 10:51

Zdravím, co Vás vede k tomu topit v boudě?Jaké máte plemeno pejska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.228 (?), 26.8.2010 17:23

Máme maďarského a výmarského ohaře, jsou pejsci náchylní na změny teplot a máme strach, aby neměli nemocné klouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.74 (?), 28.8.2010 8:39

Zdravím, já mám Bernského salašnického psa a ten je venku celoročně, ale ten má na to srst a boudu má zateplenou.Taky máme čivavu a ta je doma.Já si myslím, že pejskům nedělá dobře, když jsou v mrazu v noci v bytě ránou jdou ven a tam jsou přes den, ty změny teplot jim určitě nedělají dobře a pejsek je pak náchylnější.Zkuste se zeptat chovatelů, kteří chovají ohaře jako vy.Já mám kamaráda myslivce má německého ohaře krátkosrstého a je celoročně venku a v listopadu nosí kachny z vody a je fit.P.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.139 (?), 2.3.2011 14:05

Řešila jsem stejný problém a nakonec jsem pořídila topení od Stolařství a zámečnictví Jan Brožina. Funguje bezvadně, náš mazel si jenom libuje.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.150 (?), 19.8.2010 15:18

Tady je odkaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.221 (?), 20.8.2010 16:13

postavte zateplenou boudu, a nemusíte topit. Labradorka je v boudě celo zimu, do boudy dám seno. izolace polystyren 5cm ve stěnách i v podlaze a stropu, Zkoušel jsem ráno při minus 18 jestli je studená když vyleze z boudy a byla krásně teplá.Nerozmazlujte psa.Bude náchylný na nemoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.66 (?), 20.8.2010 16:44

Hm, no nevím, my máme hladkosrstého foxe, ale když šly v zimě teploty pod - 20 a hodně níže, tak jsme si prostě nelajzli nechat ho přes noc venku... je sice fakt, že ilzolaci v boudě má 10-15 cm, s předsíňkoua zakrytým vchodem, ale prostě nám to přišlo moc.

Nevím přesně, v čem by ho to mělo rozmazlit??? Nocuje jinak nadále normálně venku a nijak neprotestuje. A že bude náchylnější na nemoci - tak to je taky celkem nesmysl, náš je zdravý jak řípa... Těch pár nocí se na tom těžko podepíše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.59 (?), 30.12.2010 13:22

Dobrý den, podělím se o momentální zkušenost. Máme Rhodéského Ridgebacka, jsou mu 4,5 roku a od mala byl jako domácí mazlík, tedy doma. Letos jsme pořídili ještě Border kolii, tedy psa do nepohody a jelikož už dva doma neprošli, tak jsem jim vyrobil zateplenou boudu z 1,5cm palubek a s 5cm polystyrenem všude. Holky mu ze staré zimní bundy spíchly obleček a je redy. Jediný co v boudě mají je dálkový teploměr a tak od televize sledujeme kolik °C tam mají. Při skoro -20°C mají na tepl.,který je těsně pod stropem, kolem 6°C. Zatím se zimou neklepali.
Taky bych jim do boudy něco teplého dal, ale jak i kdosi napsal, když vyleze pes z boudy, tak je teplý a věřím, že budou i otužilejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.168 (?), 30.12.2010 13:53

Mám bullterriery a jednoho bullmastifa celoročně venku.Pokud klesnou teploty pod nulu tak vystelu boudy (zateplené) buď slámou nebo papírovými proužky od skartovačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika