Příspěvky uživatele - rettigova

"Smutná" levandule, 4.3.2012
Pokud by to šlo ve smyslu bylinkové zahrádky-mezi jednotlivé keříky - např.tymián, rozmarýn,šalvěj-dát kameny, kromě toho že je to užitečné je to i hezké.Jinak - tradičně se dává levandule mezi růže, ale jestli je tam moc velké sucho, tak třeba... celý příspěvek >
Celer - hloubka přepichování, 4.3.2012
Celer jsem sela poprvé, mám teprve děložní lístky a překvapilo mne, jak jsou sazeničky jemné.Přepichovat až ve fázi 2 pravých lístků?
Papriky - klíčivost semen, 25.2.2012
Semínka papriky z Hypernovy vzešly do 3 dnů všechny, jiné jsem vysévala opakovaně máčená, nemáčená semena, od stejného druhu, Leika a Meika ani ň.Ještě mám schovaná semínka z vlastního chovu z loňska.Nikdy jindy se mi to nestalo.Čím to?
Fazol měsíční - zná někdo?, 1.2.2012
Phaseolus lunatus je dle tvaru lusků, na amerických webech jako Lima beans - ale pořád mám pocit, že to není obyčejná fazole.Jsou keříčkové l popínavé, potřebují hodně tepla.Ty keříkové bych chtěla zkusit, semena si nechám poslat z ebay, ale pořád... celý příspěvek >
Lilkoviště, 29.1.2012
Já měla ze samovýsevu!! nadivoko lilek 840g.
Lilek venku, 29.1.2012
Já už jsem se tady letos chlubila.Lilky pěstuji výhradně venku, vysazuji zároveň s rajčaty a paprikami, nijak zválšť pozdě - ať dělá co umí.Vyštipuji když si někdy vzpomenu, de facto se o ně pak už moc nestarám, ale dost překážejí na záhonu, keře po... celý příspěvek >
Jmenovky u rajčat, 17.1.2012
Já používám dřevěné špátle do krku/ profesionální deformace/ a lihovou fixu.Při výsevu rovněž, dá se přes ně pěkně natáhnout igelitový sáček a udělá to skleníček. Pak kelímky od jogurtu vzorně popsané, akorát když to dávám na záhon, občas mně to... celý příspěvek >
Partenokarpické okurky pokrok či omyl?, 17.1.2012
Já už jsem pak neměla sílu uvádět na správnou míru pojem partenokarpie... Okurky byly sbírány ob den, malinké,bylo jich mnoho-měla jsem 2 sáčky na vertigu-starý plotek a když jsem jim dala večer kýbl vody, tak jsme zavařili 90x 0,7.Jediné, co mi... celý příspěvek >
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 17.1.2012
Po předloňském fiasku na velké zahrádce- ráno jsem byla na omejvání, vypadala totiž jako Mistr Jan Hus 7.července :) / na uzavřeném dvorku bez újmy/-jsem loni nakoupila semena v USA rezistentní proti plísni bramborové a jiným, ale zase nebyla... celý příspěvek >
Kdy zasit papriku, rajce, okurky, 9.1.2012
Představte si, že mně vloni přezimovala semínka lilku, zjistila jsem to, až jsem sklidila zimní salát a největší plod vážil 0,8 kg.Fakt nekecám, sama bych tomu nevěřila, viz. foto.
Zavařovaní, 25.7.2011
Chodí k nám na stavbu jeden pán z Ukrajiny, prý mají problémy s dozráváním kvůli nadmořské výšce a že to řeší tak, že do rajčat co mají tendenci aspoň k bělejší zelené barvě vstříknou inj.jehlou trochu ethanolu, prý jsou do tří dnů červená-ta... celý příspěvek >
Jak podpořit kvetení u hortnezie?, 5.7.2011
Lído, ta je nááádherná!!!A co je to oranžové vzadu na stromě? Vypadá to jako mandarinky.Meruňky? Já macrophylly, nevymrzly,ostříhány na 2-4 očka, na jaře přihnojeny hnojivem na hortenzie.Jeden keř +části dalších dvou jsou světlezelené, vyšší a... celý příspěvek >
Puya chilensis - nepěstujete ji také?, 5.7.2011
Botanica: Puya1 čilská (Puya chilensis Mol., Pourretia chilensis R. et P.) jest vytrvalá bylina stromečkovitého vnějšku, z čeledi rostlin ananasovitých (Bromeliaceae), tudíž dosti blízce příbuzná s našimi sněženkami a bledulemi. To teda hledím-spíš... celý příspěvek >
Papriky ze semínka, co s nimi?, 5.7.2011
Papriky mám venku na záhoně už po zmrzlých.některé už mají papriky cca 10 cm, kořeninové Hodonínská vzpřímená teprve první květy odkvétají.Také mám nejvíc plodů až k podzimu, asi mají delší vegetační dobu.Také pokud se pravidelně sbírají, nasazují... celý příspěvek >
Jak podpořit kvetení u hortnezie?, 26.6.2011
Mám asi 10 let 3 keře H. macrophyla.Od zahradnické firmy jsem dostala doporučení je stříhat na jaře na 2-3 očka.Kvetly celá leta, ani listy nebyly vidět.Pak jsem začala číst o problémech s kvetením a letos jsem při stříhání už měla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika