Příspěvky uživatele - rettigova

Semena dýně ke konzumaci, 30.12.2012
Koupit kdekoliv v oficiálním prodeji, tako tykev olejnatá - mají to skoro všude.
Rajčatový strom, 30.12.2012
Nemáte někdo nějaké informace či zážitky?Jen tak ze zvědavosti jsem si koupila na e-bayi semena rajčete.kterým se dá údajně pokrýt pergola.Myslela jsem že to bude některý currant, či divoké mexické, ale plody ukazovali velké... Ne, že bych tomu... celý příspěvek >
Prihnojovanie tekvice olejnej (tykev olejná), 29.12.2012
No, dyně měly letos spíš problém s vodou. Měla jsem i olejnou, první výsev zmrznul, podsévala jsem do původních důlků, ale celkově letos nic moc.Byly malé a měly málo vyvinutých semen. Hnojila jsem do důlku gran.koňským hnojem, pak kolem rostlin... celý příspěvek >
Jedlá nebo nejedlá dýně?, 30.10.2012
Sivu tekvicu bych si tipla na odrůdu "Sweet meat" - prudce jedlá, ta vyřezaná je uvnitř oranžová, tedy asi taky muškátová a žlutá bude asi olejná - bezslupková, tam není dužina určená k jídlu, je na semena.
Zinnia, 20.10.2012
Nejsem žádný odborník - ale toto jsem fakt nečula.Snad internodium? Jak se stonek rozvětvuje, tak snad možná... 
Praskání rajčat, 20.10.2012
Také záleží na druhu rajčat.Kumata mi praskla prakticky všechna, můj oblíbený MoneyMaker nepraská vůbec. A co dozrávají teď, tak už jsou Marzana, Bejbino i další popraskaná.Kromě MM.  Bývá napsané v popisu odrůdy jak snáší transport a... celý příspěvek >
Nedozrálé papriky, 13.10.2012
Zkusila jsem zatím v malém recept: Opéct, sloupnout,proložit rozetřeným česnekem a cibulí a zalít olejem.Mám těch zelených letos asi 20kg...
Semena z cynií - má cenu je sbírat?, 24.9.2012
Jsem zvyklá si semínka sbírat, na jaře něco přikoupit pro radost a zahrada je rozkvetlá celý rok.Poslední leta mám ale pocit, že cynie nějak nemají životaschopná semínka, rozkrojila jsem některá a zrnko uvnitř není. A letos jsem měla obrovské... celý příspěvek >
Rajče na sušení, 24.9.2012
Jo, dělám to taky a není to poznat. Na sušení se mi zdály letos nejlepší MoneyMaker, hlavně jich bylo nejvíc a jsou velmi intenzivní chuti i před sušením.Já to nemusím, ale doma je to považováno za lahůdku.Nevím, kolik jsem usušila, cca 10 kg, z toho... celý příspěvek >
Tykev muškátová, 23.9.2012
Letos jsem měla konečně Lungo di Napoli, Butternut a ještě Black Futsu, které ale bohužel nedozrají./Hokkaido mám taky/ Lungo jsou spíš na sladko, ale naprosto senzační na kompoty.Mám celkem 5 cca 20kg kousků, uvidíme,jak dllouho vydrží v zimě, zatím... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 22.9.2012
Hele, ono je jedno jestli ne-nebo převařený, sacharidy to zůstávají, o nálevu a cukru nemluvím.Mluvím o samotné dýni, která má tolik kalorií jako zhruba brambory.Prostě tak sama od sebe, nasyrovo.Obsahuje totiž víc škrobů a polysacharidů vůbec, na... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 22.9.2012
IQ tykve... Já jsem zavařila asi půl metráku lung di napoli do ananasového džusu, citron,sladildo... v naději že je to jenom malinko kalorické.Ja houby! Ty potvory mají tolik kalorie jako brambory.I jsem si tak říkala, že když je to TAK dobré, úplně... celý příspěvek >
Buráky - podzemnice olejná - arašidy, 22.9.2012
Měla jsem je předloni/??/,zapomněla jsem na ně takže šly až s fazolema rovnou do země ven, vyrostlo to po kolena, pak to začalo žlutě kvést a ty květy se zavrtávaly do země, to bylo velice zajímavé.Je to geotropní - nebo jsou to nastie? Pak už to... celý příspěvek >
Jaká rajčata pěstujete, 14.9.2012
Letos to u nás vyhrál Moneymaker, nějak náhodou jsem ho objednala, je ale úžasný, silná koncenrovaná chuť, 7.8 pater, velké vijany, rajčata středně velká, stejné velikosti normálně červená, trochu tužší slupka, než dozrají úplně.Pro mne to není, já... celý příspěvek >
Vytrácení fazolí, 10.9.2012
Velké? Popínavé? Zkusila jsem snad všechny a vždycky stejný výsledek.Nádherně kvetou a lusky nikde... Žádný blýskáček, žádný zrnokaz, jen prostě odkvete a malinký, zjevně opylený lusk odpadne.Někde jen mimochodem jsem se dočetla, že fazole nemají... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika