Příspěvky uživatele - rettigova

Seminka s vlastni zahradky, 10.9.2012
Není to až tak jednoduché.Od otce dostanete polovinu celkových informací/genů/ a do matky také, takže vznikne sada sice kompletní, ale není  zajištěno, že právě z té F 1 = první filiální generace - se vyberou ty žádoucí sady chromozomů. Ono... celý příspěvek >
Úroda ze semínka z kupované papriky ze supermarketu, 10.9.2012
Já jsem letos viděla krásné dlouhé lusky, tak jsem jednu koupila, semena ještě syrová vysela a jsou z nich papriky jak stromy, na každé tak kolem 10 obrovských, cca 20 cm dlouhých plodů.Ne ty kvadratické, tyto jsou hodně dlouhé, zatím tmavozelené a... celý příspěvek >
Ponravy v hlízách, 8.9.2012
Sklidili jsme nakonec cca 2-3 pytle na1 vysázený pytel, ale cca 80 % hlíz je zničeno ponravami, ještě si uvnitř lebedí, potvory.Je proti nim něco? A hlavně kdy? Mořit hlízy, aby jim nechutnaly? Chroustek letní nalétává někdy v květnu, vajíčka...... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 8.9.2012
Přidáváte do marmelády nějakou tresť? Nedovedu si ji představit vedle meruňkové nebo rybízové.Kompot dochucuji na ananasový, ale džem... Normálně provařit, přidat cukr a kyselinu a pektin? Děkuji za informaci
Hokaida z cerstveho hnoje v horske poloze, 8.9.2012
Ony dýně potřebují dusíku víc, než kterákoliv zelenina, horší je na tom to, že ten hnůj údajně "vyčerpají" Také mi tam vyrostla Hokkaida, bylo mně jich líto a teď se dostaly na plot a do koruny starého stromu a visí jich tam aspoň dvacet z každé... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 3.9.2012
Tak se mi poprvé od onoho památného prvního příspěvku v r 2009 povedlo koupit, zaset i sklidit - a stojí to za to čekání.Měla 52 cm, vážila 12 kg ještě nemá vytvořenou dutinu, je žluto-oranžová a dá se s ní dělat cokoliv, i jíst za syrova, chutná... celý příspěvek >
Kdy sklízet dýně?, 2.9.2012
No, ve Vašem případě až budou velké oranžové plody... Nepřezrají, to se nebojte, spíš kontrolujte odspodu, jestli nehnijí a pokud je máte na poli, tak klidně i dozrají na slunci na dvoře.Pokud máte obavu, že by se mohly "vypařit",také už mám první... celý příspěvek >
Indiánská kultura "tři sestry", 25.8.2012
Ne, zrnokaz kazí až suché fazole.Já potřebuji najít nějakého" květopase fazolového",ale nedaří se. Jen odkvetlý květ s ovadlým - nevím jestli opyleným malinkým semeníkem odpadá.Prý za to může i horko, sucho,mokro... Rodiče mívali těch obrovských... celý příspěvek >
Indiánská kultura "tři sestry", 17.8.2012
Jo, ty jsem tam viděla! A s chladným počasím se také začnou tvořit lusky! Díky vřelé, už hledám blýskáčka a co proti němu. 
Indiánská kultura "tři sestry", 6.8.2012
Proč nerozumné? Pirimorem ničemu neuškodím a vloni mi to na to opadávání lusků možná-pomohlo.Tak jsem si to chěla ověřit.Nebo sy msylíte, že nevím, že to není hnojivo???
Indiánská kultura "tři sestry", 2.8.2012
Fazol šarlatový už konečně kvete jak o život, ale nikde lusky.Čím to? mám tento problém s popínavou fazolí opakovaně, keříčkové jsou plné lusků. Přihnojovat se fazole nemají, tak jsem to pro jistotu stříkla Pirimorem, nevíte někdo co s nimi?
Zrání rajčat, 2.8.2012
Já mám svoji přísadu od února, poctivě vyštipovanou na 1 výhon bez zálistků, Některá /mony maker/ 2,20/m,6-8 pater a stačíme je jíst.Hnědá býčí srdce maličko praskají, ale jsou výborná, ale těch mám z těch 80 stromků asi jen 5.Vůbec se mi zdá, že... celý příspěvek >
Indiánská kultura "tři sestry", 31.7.2012
Je to kukuřice, fazol popínavý a tykev. Kukuřice vyrostla pěkně, fazole - velké "boby" se původně jen válely mezi ní, teď po deštích ale poskočily a začaly turkyń omotávat, obávám se že někdy až moc.Zatím nekvetou.Naštěstí jsem třetí sestru zavrhla,... celý příspěvek >
Nat prez metr a brambory 2 cm, 21.7.2012
Koupili jsme měřici pole a kvůli odplevelení - leží ladem asi 10 let jsme nasadili asi 1200 důlků brambor.O výsledku nelze ani mluvit jako o sklizni. Je fakt, že zde jižně pod Brnem je extrémní sucho, ale toto je už moc.pod některou natí není... celý příspěvek >
Zvetí se namrzlá fazole?, 19.5.2012
Vzlhedem k tomu, že se rozvětvuje základní stonek tak předpokládám že ne, že se musí podsadit, ale to je šedá teorie a zelený je strom života.Rajčata, papriky venku už 2.měsíc bez úhony-pravda na uzavřené zahradě... ale na poli? 1200 důlků brambor a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika