Příspěvky uživatele - rettigova

Mám dát papriky, rajčata ven?, 28.4.2012
Já to mám venku už 14 dnů, ale jenom v kelímcích, rajčata,papriky a lilky.Lilky ještě dávám přes poledne a na noc domů, ale jestli to přežilo včerejší poledne, jakože přežilo bez popálených listů-jižně pod Brnem, tak se chystám polovinu všeho dát... celý příspěvek >
Choroba rajčat - stonek, 27.4.2012
Dokonce tmavá rajčata mají o tolik tmavší stonky, že je lze rozeznat. Rajčata mám venku už cca 2 týdny a tak je už asi vysadím všechna... ne? Chvíli počkám ještě s lilky, kdyby náhodou, ale při současých teplotách a předpovědích se už snad... celý příspěvek >
Co s rajčatami?, 22.4.2012
Podle mne je toto klasický případ pro lignohumát, který umožní využití toho světla, které je k disposici, případně jej smíchat s hnojivem - trošku Krystalonu start.Také si myslím, že máte v pokoji příliš teplo.
Yuka (Yucca filamentosa) - co s ní po odkvětu?, 20.4.2012
Mám klasickou Yuccu fil.která několik let kvetla, ale pak přestala, bylo mnoo suchých růžic, které jsem odstraňovala, nicméně yucca nyní 2 roky "čučí".a nekvete.ani když jsem ji parciálně resekovala.Je možné, že je to geotextilií, ve které je... celý příspěvek >
Tak co partenokarpie?, 15.4.2012
Nevím jestli to bylo tím, nebo byl vhodný rok, ale ze 3 sáčků Sonady na vertigu cca 150 ml sklenic 750 ml ne větší jako palec, po zavaření těsně na 100 st a okamžitém chlazení drží všechny a jsou tak báječně křehké bez semeníku uvnitř, letos je... celý příspěvek >
Zkušenosti s lignohumátem, 10.4.2012
Já jej používám asi pátým rokem, omylem jsem četla o podmínkách pěstování - ale konopí, přesto mě to zaujalo.Lignohumát se NESMÍ zaměňovat s hnojením, to je asi největší nedorozumění.Lignohumát stimuluje zužitkování živin, hlavně fotosynthézu... celý příspěvek >
Bejbino, 10.4.2012
Mám naprosto stejné zkušenosti.Snad čím později, tím líp.Dřív jsem začínala začátkem ledna, teď až konec února-samozřejmě jak co, ale mám určitě jsou rostlinky vitálnější.Mívala jsem problém s lilkem v lednu, nyní jsem sela až v únoru a už mají 4... celý příspěvek >
Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) - zmrznutí květů?, 15.3.2012
Také tak.Nejprve rašila první ze všech a nestačila zabrzdit jako to udělaly sněženky, které užuž kvetly. Snad nejsou promrzlé pupeny až dovnitř, je vidět oschlé zevní lístky, ale jedou dál.Loni,1.rokem měla asi 5 květů, ale shodila je, ta druhá... celý příspěvek >
Paprikova semena červene Kapie z Lidlu, 14.3.2012
Přesně ty samé zkušenosti.Lajka Baika od každé tak tři ze 20 a kapie z Hypernovy jsem ještě za čerstva oddrobila do truhlíku- vzešly snad za 3 dny a myslím že všechny.
Papriky po 1 nebo 2 rostlinách?, 12.3.2012
Také dřív po dvou, nyní po jedné, ale když jsem sadila 50.keřík, tak už pak po dvou.Rozdíl vidět moc nebyl, některé rostliny se pod váhou plodů kácely ať byly samy nebo ve dvojici.Letos mám něco za 60 Kč od ing.Teclové, má se k tomu dát 170 cm... celý příspěvek >
Stanoviště pro rajčata, papriky, okurky, 12.3.2012
Také jsem to četla a protože jsem měla maličkou zahrádku, tak rajčata musela být stále na stejném místě.Teď jsme koupili 15a, ale rajčata "z naší zahrádky" byla stejně nejbujnější, nepraskala a měla i lepší chuť.Na poli byla taková - normální.Sem na... celý příspěvek >
Jakou růži zvolit?, 9.3.2012
Také jsem zjistila, že začátkem března už se růže nedají objednat, kromě těch z Hypernovy: růže popínavá růžová... Dostala jsem před 20 lety Queen Elisabeth asi 20 let staré vykopávky, co nějaký za hradník rušil, ale loňské přesazování už nevydržely,... celý příspěvek >
Hokkaido - hnije, 4.3.2012
Hokaido mi shnilo ve sklepě, ale co mám v kuchyni jako dekoraci, to zůstalo dobré ještě dnes.
Hokkaido - jaké má nároky na teplo?, 4.3.2012
Je to plevel jako jižně pod Brnem všechno... Na rostlině 20 plodů, sice cca 1/2 kg, no ale tady se samy vysemenily venku i lilky a když jsem si označila řádky rývím/na jaře ostříhané výhony révy vinné/ tak mně zakořenily skoro všechny.Třeba se mi to... celý příspěvek >
Pěstování hortensie, 4.3.2012
Já ji mám už několik let-nechali jsme si odborně založit předzahrádku a jenom ji na jaře sestřihnu dle jejich návodu na 2-3 očka a odstraním slabé výhony.Je v polostínu, tři keře do trojúhelníku, dospodu zřejmě dali rašelinu, je topřikryté folií a na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika