Příspěvky uživatele - Skalovi.pisek

Škůdce na Komuli Davidově, 3.7.2009 Obsahuje fotku
Jedná se určitě o Listokaze zahradního. Mám ho vyfotografovaného přímo při své činnosti, ale nevím zda se mi podaří foto vložit. Ještě jsem to neposílal.
Kdy roubovat nebo očkovat třešně, 3.7.2009
Mám dobré zkušenosti s roubováním třešní "ve druhé míze" to je přibližně koncem července až začátkem srpna. (Znovu jdou dělat píšťalky.) Pro roubování za kůru i plátováním používám rouby ze střední části letorostu ze stromu na strom bez... celý příspěvek >
Houbičky v záhonu, 1.7.2009
Ty magické kruhy v trávníku bývají Špičky. Jsou jedlé a u nás se sbírají od jara. Na místech čerstvě vyhnojených chlévskou mrvou rostou Hnojníky. Mladé plodnice jsou taky jedlé. Pokud se vám u jiřin nelíbí, častěji okopejte záhon a ony zmizí.
Sešlapávání natě cibule, 1.7.2009
Nějaké sešlapávání natě považuju za nesmysl. Klidně nechte cibuli vegetovat až do poslední chvíle. Poškození natě by znamenalo předčasné a nepřirozené ukončení vegetace. Cibule bude zralá až přirozeně polehne přibližně polovina rostlin. Pak se dá i... celý příspěvek >
Meruňka ve stínu, 30.6.2009
Myslíte, že by ranní sluníčko natolik rozehřálo zmrzlou kůru během dopoledne, která by pak zase v poledne zmrzla? Já mám zkušenosti sice jen u jabloní, kde sluníčko v předjaří už má takovou sílu, že nahřeje kmen odpoledne a pak náhle zapadne za... celý příspěvek >
Velkopavlovická meruňka - špatný řez?, 30.6.2009
Už teď je na bujně rostoucích letorostech vidět, které by v korunce později vadily. Na př. konkurenční výhony. Klidně je teď odstraňte. Velkopavlovická je nejvzrůstnější a taky nejháklivější ze všech meruněk. Sám jsem si s ní nevěděl rady až během 15... celý příspěvek >
Nemoc jabloně? Prosím o radu, 30.6.2009
Vrátil jsem se zpět. V oddíle slivoně někomu něco okousalo konce větviček. Dokonce prý podezřívají i vrány. Chudinky jak by se tam zavěsily a že by si ke své masité potravě daly jako salát mladé výhony ovocných stromků. Tady to podezření taky padá na... celý příspěvek >
Nemoc jabloně? Prosím o radu, 30.6.2009
Zaštipování letorostů se používalo na poč. minulého století (pan Praizler) k tvorbě předčasného obrostu a k dřívějšímu kvetení. To na vysvětlenou, že zaštípané konečky obrazily novými výhonky. Už jsem v jiné diskuzi četl o škodících ptácích, co... celý příspěvek >
Strupovitost?, 30.6.2009
Tak když je to takhle, odstřihněte a vehoďte třeba do popelnice celé konce větviček na kterých při podrobném pohledu zjistíte počátky toho bílého povlaku. Bývá to letorost. To znamená, že by šel ulomit v přechodu z loňského na letošní výhon. Zdravím... celý příspěvek >
Letos vysazená meruňka - roste nebo neroste?, 26.6.2009
Píšete, že jste vysadili meruňku, ale nepíšete jak. Kořeny jsta zakrátili? Větvičky jste ustřihli asi tak za druhým až třetím očkem? Řezy na korunce jste ošetřili štěpařským voskem? Vypadá to že pokud jste tyto kroky zanedbali, koupíte na jaře novou... celý příspěvek >
Uštípané vršky rostlin, 26.6.2009
Musím se vrátit k už zapadlé diskuzi. Dneska jsem zjistil jak slimáci ženě vyplenili truhlík osázený afrikány a vzpoměl jsem si na podezření na ptáky. Našel jsem nejen ohlodané lodyhy, ale i poupata před vybarvováním, ukousané včetně částí listů.... celý příspěvek >
Urceni plevele a eliminace, 26.6.2009
Pane Stano. Je to opravdu ten svlačec o kterém se tu okolo píše. Netrhejte, jen mažte. Svlačec má hluboké kořeny, které jeden nátěr nezničí. Když je utrhnete, vyrostou z těch hlubinných, které nátěr ještě nestačil otrávit, vyrůstat nové rostliny.
Kupovane jahody - chut po umelem sladidle, 25.6.2009
Nehledejte hned chemii, když vám jahoda nechutná. Nevěřím, že by dnes někdo ošetřoval jahody chemicky tak, aby postřik, nebo hnojivo nechaly zbytky na plodech. Chuť jahody je odvislá od odrůdy, počasí v kterém dozrává a od stupně zralosti. Taková... celý příspěvek >
Strupovitost - je pozdě na postřik?, 23.6.2009
Padlí je častá závada rezistentních jabloní se kterou nepočítáme. Označení "rezistent" neznamená odolnost vůči všem chorobám. Jen proti strupovitosti a teď se ukazuje dokonce jen proti některým klonům strupopvitosti. V časopisu Zahrádkář... celý příspěvek >
Casoron G, 22.6.2009
Tak si kupte krabici do foroty a máte po starostech. To se vám neskazí.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika