Příspěvky uživatele - Skalovi.pisek

Přesazení broskvičky, 16.7.2009
Co vás asi vedlo k tak zoufalému kroku - přesazovat jakýkoliv stromek v době největšího horka je nesmysl. Přál bych vám, aby ten nešťastný pokus vyšel. Pro podporu ujmutí bych omotal kmínek jakoukoliv ssavou látkou (třeba hadrem na podlahu), kterou... celý příspěvek >
Praskání plodů, 16.7.2009
Věřím tomu, že o svoji broskev opravdu s láskou pečujete, ale nevěřím tomu, že by ta vaše péče zamezila praskání plodů. To je totiž odrůdová vlastnost některých ranných!!! broskví. Vás se to tedy netýká - Red Haven mezi ně nepatří. Ranné odrůdy totiž... celý příspěvek >
Mravenci na zahrade, 16.7.2009
To se nám jenom zdá, že se přemnožili. Oni totiž žijí v zemi a když je nadměrné vlhko, nutí je to stavět hnízda do výšky v trávě. A k tomu boraxu s Kterým jsem zkusil zalít mravence podle zdejšího návodu. Ti zalití jsou skutečně pryč i z foliovníku.... celý příspěvek >
Doporučte dobrou knihu o rostlinolékařství, 16.7.2009
Obrazový atlas chorob a škůdců ovocných dřevin a révy vinné - dodává Biocont Laboratory, spol.s.r.o. Šmahova 66 - 627 00 Brno Slatina. Bude se vám líbit. Mají i zeleninu, okrasné rostliny a polní plodiny, ale v dalších svazcích.
Vzorky napadanych plodu - diagnoza?, 16.7.2009
Z té letošní úrody toho asi moc nesklidíte stejně jako já. Deštivé počasí se podepsalo nejvíc. Ve vašem případě jsou tam znát kroupy v ranném stadiu plodů. Ty by tak nevadily. Horší je to, že na většině obrázků je "Strupovitost jabloní". Ta... celý příspěvek >
Mech na kamennem soklu, 12.7.2009
Zelená skalice. Omýt, ale ne za slunečního úpalu. To by kamen dostal rezavou barvu.
Co to je za broučky a jak na ně?, 12.7.2009
Pane host Zed č. 64.178 tady se jedná o to zlikvidovat brouky ne sousedy.
Ochrana stromků v zimě před okusem zvěří, 10.7.2009
Zejděte Na Flekačky do hájovny, tam vám poradí. Možná máte blíž do Hůrek.
Bujně rostoucí broskvoně, 10.7.2009
Ten srpen by byl asi lepší. Ne až na konci. Teď by se mohly zaštípnout konce bujně rostoucích větviček.
Jak chranit zeleninove zahony?, 10.7.2009
Tam se nejedná jak dlouho po randapu, ale o to, že jahody nesnášejí přímé hnojení hnojem. Krom toho, že z počátku rychle rostou, málo plodí, trpí chorobami, hlavně plísněmi. Ten randap se používá na plevel, když je v nejbujnějším růstu. Tam působí... celý příspěvek >
Mravenci na zahrade, 10.7.2009
Borax koupíte v každé drogerii v balení cca 1 kg. Není drahý. Jen se pomalu rozpouští ve vodě.
Obsluha dvoutaktového motoru u křovinořezu, 10.7.2009
Jistěže je to možné. Poměr určuje výrobce motoru v návodu k obsluze. Já jsem se řídil heslem starých řemeslníků "lépe přemazat, než nedomazat". Vím, že nové konstrukce motorů nepotřebují už žádný záběh, ale pro začátek se přemazáním nic... celý příspěvek >
Zežloutnutí listů, 7.7.2009
Pravda. Měďnaté postřiky na list broskvoní nepatří. Mohou ji zahubit.
Nemoc, 7.7.2009
Tímto problémem jsem se zabýval před lety a obtěžoval dotazy u odborníků vysokých škol a výzkumných ovocnářských ústavů. Bylo mi řečeno: je to odrůdová vlastnost některých ranných odrůd a buď se s tím smíříte, nebo to vykopete. Ranné odrůdy totiž... celý příspěvek >
Plesnivá bramborová nať leží, 7.7.2009
V takovém případě se doporučuje odstranit nať posečením tak rychle, aby plíseň nepřešla do hlíz. Dokáže je zcela znehodnotit. I když se odstraněním natě částečně zabrzdí růst, hlízy v pohodě v zemi dozrají.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika