Příspěvky uživatele - Skalovi.pisek

Jak chranit zeleninove zahony?, 7.7.2009
Výsadbu jahod do čerstvě vyhnojeného a zapleveleného záhonu bych si rozmyslel. Hnůj pod jahody se nehodí. Dalo by se do takto připraveného záhonu na jaře vysadit ranné brambory a po jejich sklizni teprve jahody. Aby záhon letos neležel ladem,... celý příspěvek >
Jak na tento plevel?, 7.7.2009
Ten plevel patří do skupiny šťavelů. Moc asi neporadím, sám s ním bojuju ve skalce celá léta. Někde to prodávají jako skalničku.
Jak na Bršlici - Kozí nohu?, 7.7.2009
Po téhle nesouvislé diskuzi první rozumná rada, která stojí za vyzkoušení.  Připadá mi to jako stará lidová moudrost. Hned zítra to zkusím a o výsledku budu později informovat.
Mravenci na zahrade, 7.7.2009
Už jsem tady na toto téma odpovídal a teď to nemůžu najít, Dříve jsem zde vyčetl zalít mraveniště roztokem boraxu. Zkusil jsem to a zalil dvě mraveniště v trávníku a dvě ve foliovníku. Ve foliovníku se rozprchli tak rychle, že nechali i vajíčka na... celý příspěvek >
Škůdce na broskvi, 7.7.2009
Po prohlídce oloupaného kmenu třešně mám pocit, že tím odloupáním kůry v takové ploše jste ji odsoudil k záhubě. Ten zbytek kůry není schopen uživit tak velkou korunu. Je vidět, že dosud vegetovala zdravě. Myslím, že ty larvy byly až následná... celý příspěvek >
Meruňka ve stínu, 5.7.2009
Já si s těmi meruňkami musím trochu víc pohrát. Jsou v n.v. 450m. Zatím v pořádku. Starší asi 4 roky "Rakovského" letos obalená plody. Mladší "Karola" druhý rok letos čtyři plody na vzorek. Dva spadly.
Houbičky v záhonu, 5.7.2009
Trávník pokropte boraxem.Těžko se rozpouští. Má současně vliv na likvidaci mravenšť, nebo alespoň odpuzení mravenců. U jabloní řeší současně výskyt hořké pihovitosti.
Kosa, 4.7.2009
Pane Vysloužile kde jste? Ty kosy nebyly z Číny, ale z Ruska. A byly tak tvrdé (z "pravého sovětského materiálu") že se nedaly naklepat. Proto se jejich ostří stenčovalo bruskou. Vzácností byly kosy z Rakouska (taky patřičně v ceně), které... celý příspěvek >
Obsluha dvoutaktového motoru u křovinořezu, 4.7.2009
Nevšimnul jsem si, že jste se ptal na benzinový, nikoliv vzduchový filtr. Do toho vůbec nezasahujte. Pro vás je jen ten benzin a vazelina v kloubu. Ostatní je tak jemný a pro laika složitý mechanismus, že byste jej mohl ještě poškodit. AL-KO má... celý příspěvek >
Obsluha dvoutaktového motoru u křovinořezu, 4.7.2009
Pane Valdo P O Z O R! Vy jste nikdy nejezdil na motorce, ani s Trabantem? Kde byste v nich hledal olej? Do dvoutaktu se leje benzinová směs s olejem v poměru jeden litr oleje na 25 l benzinu special, nebo natural. To je jedno. Jakmile ale... celý příspěvek >
Česnek bez stroužků, 4.7.2009
Mám zkušenost takovou, že když jsem vysázel stroužky ozimého paličáku opožděně - až na jaře, vyrostly mi jen jednostroužkové kulaté cibule. Když jsem kdysi kupoval sadbu česneku ve šlechtitelské stanici, přidaly mi pracovnice nádavkem pytlík těchto... celý příspěvek >
Pyr v travniku, 4.7.2009
Nevím jestli Dominator je dobrý prostředek k likvidaci pýru. Znám jeho použití pouze v lesnictví na výmladky dřevin. V zemědělství se na pýr používá Roundup, který je vhodný specielně na pýr v obilovinách. Stříká se v době nejsilnějšího růstu pýru a... celý příspěvek >
Plísen okurková, 4.7.2009
Žádný z vašich obrázků nenese známky plísně okurkové. Také by na ni bylo poněkud brzy. Ona má určité období, kdy se vyskytuje. Na vašich listech je spíš znát fyziologická porucha v příjmu některých živin, snad by to mohl být nedostatek manganu. Šlo... celý příspěvek >
Roundap, 3.7.2009
Pokud je mi známo, Roundup působí pouze přes zelenou listovou plochu. Po dopadu na povrch půdy se rozkládá a okamžitě ztrácí účinnost (to je poznámka pro paní, která určitě půdou nemohla poškodit sousedce brambory - pokud tam při postřiku větřík... celý příspěvek >
Krtek - a je to, 3.7.2009
Pane Pepíku tím vejcem krmíte kunu, která se krtky nezabývá. Pro lasičku to není. Ta má ráda teplou krev zakousnutých obratlovců. Je pravdou, že se protáhne malými otvory a loví i v podzemí. Pozor ale, aby se nedostala na králíky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika