Příspěvky uživatele - 50.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvetopas jablonovy, 22.4.2007
Domnívám se, že letos při tom suchu nebude ošetření proti strupovitosti nutné, zato asi bude více padlí.
stará broskev, 20.4.2007
Na dálku těžko radit. Pokud je to strom dlouho neřezaný, je v podstatě odsouzen k zániku. Snad by fundovaně poradil pan Vysloužil. Já bych se omezil na radikální snížení kosterních větví, silný klejotok může strom přežít ještě několik let.  Také... celý příspěvek >
Sadba meruňky na jaře, 16.4.2007
Protože neuvádíte stáří stromu, musím uvést výrok jednoho z mých "rádců" z doby, kdy jsem na zahrádce začínal: když se někdo ptá jak řezat, měl by především vědět proč řezat a když to neví, neměl by nůž nebo nůžky vůbec brát do ruky.... celý příspěvek >
Mam triletou merunku, 16.4.2007
Šitův řez propagovali v Rusku (SSSR), já jsem to zkoušel několik let bez výrazného úspěchu. Všechny peckoviny snad nerodí jen na jednoletém dřevě a po sklizni se doporučuje průklest, jakpak že pro to není důvod? safrataz@centrum.cz
roubování meruňky, 16.4.2007
Akorát že na roubování peckovin už nejedno zahrádkářské eso "vyhořelo" . Abych se vyhnul blamáži, peckoviny raději koncem léta očkuji.
kdo poradi?, 16.4.2007
Uvítal bych informaci, ale v prvním roce by bylo brzy, činit nějaké závěry. safrataz@centrum.cz
Sázení a pěstování broskvoně, 16.4.2007
Na postřik už asi bylo pozdě. V roce výsadby se stromky zásadně nepřihnojují, nechávají se jen v lepší půdě zakořenit. Nutný je však zpětný řez, jak je popsán a zobrazován v literatuře. safrataz@centrum.cz
Kadeřavost broskvoní, 16.4.2007
Ta houba se jmenuje puchýřnatka broskvoňová, taphrina deformans. Houbou naoadené listy samy postupně opadnou, doporučuje se jejich likvidace ohněm. safrataz@centrum.cz
Broskev na myrobalánu, 16.4.2007
Dodávám, že písčitý pozemek mám v Povltaví (ale už tam jen hostuji). safrataz@centrum.cz
Broskev na myrobalánu, 16.4.2007
Koupil jsem  Red Haven na myrobalánu, v písčité půdě roste oproti semenáčům  jeko divá, s plodností to asi nikterak nesouvisí, ta je taky vynikající. Potíž mám pouze s tím, že podnož mi stále podrůstá, i když výhonky likviduji až u kořene.... celý příspěvek >
broskvoně - co dělat právě teď?, 16.4.2007
Pro vysvětlení reaguji na odpověď z 5.3. 2007 v 18,43. safrataz@centrum.cz
broskvoně - co dělat právě teď?, 16.4.2007
Co nejrozhodněji protestuji a nesouhlasím. Pokud se má vypěstovat koruna s dostatečně silnými rameny, které dokáží unést příští úrody bez podpěrných "lešení", bez zakracování výhonů se neobejdete, je to vlastně pokračování výchovného řezu.... celý příspěvek >
Jarní řez broskvoní, 16.4.2007
Ještě k jarnímu řezu: každý pěstitel by si měl uvědomit, že broskev plodí jen na jednoletém dřevě. Proto pěstovat broskev znamená vypěstovat dostatek plodonosného dřeva. To se neobejde bez radikálního řezu. Můj již zesnulý rádce tvrdil, že za tímto... celý příspěvek >
nektarinky, 16.4.2007
S nektarinkou mám takovou zkušenost, že jestli broskve napadají vosy, nektarinky jsou v tomto ohledu na tom daleko hůř, takže jsem je raději přestal pěstovat. safrataz@centrum.cz
Jak zničit mech, 5.4.2007
Protože mě veškerá chemie zklamala, přistoupil jsem letos k mechanickému ničení. Vydrásal jsem trávník bránami a vytrhaný mech vyhrabal na hromadu(opravdu hromadu) A teď nastal problém co s ním. Může se dát do kompostu, když pálit se nesmí.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika